Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Blik Płacę Później już nie tylko w VeloMarkecie. Nowa metoda płatności pojawiła się w sklepie Morele

Z płatności odroczonych Blika na razie mogą korzystać klienci VeloBanku

Jak doniósł jeden z czytelników cashless.pl, operator systemu Blik rozszerzył listę sklepów internetowych, w których korzystać można z usługi Blik Płacę Później. Od teraz znajduje się na niej jeden z największych w Polsce e-sklepów z elektroniką, czyli Morele. Wcześniej, pierwszym przedstawicielem rynku e-commerce, w którym pojawiła się ta metoda płatności, był należący do VeloBanku VeloMarket. Informację o rozszerzeniu sieci akceptacji dla Blika Płacę Później potwierdziło biuro prasowe operatora tego systemu.

Przeczytajcie także: Kolejne zmiany na polskim rynku płatności odroczonych

Blik Płacę Później to nowa usługa Blika, jaka pojawiła się na rynku kilka tygodni temu właśnie w VeloMarkecie. Na razie z rozwiązania tego mogą korzystać klienci tylko jednej instytucji, a więc VeloBanku. Blik Płacę Później to płatności odroczone, czyli możliwość złożenia zamówienia w sklepie i uregulowanie należności po 30 dniach, bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów. W ramach płatności odroczonych Blika można liczyć na limit kredytowy w wysokości maksymalnie 4 tys. zł, choć firma zastrzega, że konkretna jego wysokość zależy od oceny indywidualnej wiarygodności finansowej klienta.

Przeczytajcie także: VeloBank wprowadził płatności odroczone Blika

Przy okazji wdrożenia płatności odroczonych Blika w VeloMarkecie przedstawiciele operatora systemu deklarowali, że wkrótce usługa będzie szeroko dostępna w polskim e-commerce. Wygląda na to, że plany te zaczynają być realizowane. Do większej popularności Blik Płacę Później potrzebne jest jeszcze wydłużenie listy banków, których klienci mogliby z tego rozwiązania skorzystać. Oprócz VeloBanku testy usługi już jakiś czas temu rozpoczął Millennium. Wśród banków zainteresowanych udostępnieniem jej klientom mogą też być ING, mBank i Santander. Więcej na ten temat w tekście Blik ma zgodę UOKiK-u na płatności odroczone. Do banków zaangażowanych w projekt dołączył ING.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies