Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
VeloBank wprowadził płatności odroczone Blik Płacę Później. Usługa jest dostępna na platformie VeloMarket

Instytucja podkreśla, że jako pierwsza na rynku udostępnia płatności odroczone Blika w wersji produkcyjnej. Wcześniej ich testy rozpoczął bank Millennium

Od kilku tygodni na rynku mówiło się, że usługa Blik Płacę Później doczeka się wdrożenia w VeloBanku. Dziś informację tę potwierdziło biuro prasowe instytucji. Płatności odroczone Blikiem są dostępne dla klientów VeloBanku, którzy robią zakupy na platformie VeloMarket (platforma e-commerce z produktami ekologicznymi). W kolejnych miesiącach operator Blika zamierza udostępnić swoje rozwiązanie dla całego rynku e-commerce.

Przeczytajcie także: TubaPay to teraz InslyPay

Dyrektor odpowiadający za obszar produktów bankowych w VeloBanku, Adam Frankowski podkreśla, że zarządzanie spłatami wydatków poczynionych w ramach Blik Płacę Później będzie możliwe bezpośrednio w aplikacji mobilnej Velo.

– Udostępnienie płatności odroczonych uzupełnia dotychczasową ofertę Blika, czyniąc ją jeszcze bardziej wszechstronną. Użytkownicy będą mogli realizować zakupy odsuwając płatność nawet o 30 dni i nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów – mówi Witold Litaszewski, dyrektor departamentu consumer finance w Polskim Standardzie Płatności (operator Blika), odpowiedzialny za rozwój usługi Blik Płacę Później.

Przeczytajcie także: Blik zaprezentował wyniki transakcyjne za 2023 r.

Usługa Blik Płacę Później to możliwość odroczenia zapłaty za zakupy w internecie o 30 dni. Klient VeloBanku może w tym wypadku skorzystać – po zawarciu umowy kredytu odnawialnego z PSP – z indywidualnego limitu wynikającego z przeprowadzonej przez PSP oceny jego zdolności kredytowej. Maksymalny poziom tego limitu to 4000 zł.

Warto przypomnieć, że choć VeloBank jest pierwszą instytucją, która wdraża Blika Płacę Później w wersji produkcyjnej, to już wcześniej testy tego rozwiązania rozpoczął bank Millennium. Informowano o tym we wrześniu 2022 r. Więcej na ten temat w tekście Usługa "Blik Płacę Później" już działa. Nowe płatności odroczone testują wybrani klienci banku Millennium.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies