Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w płatnościach Przelewy24. Operator wygasza usługę P24NOW

Nowi klienci operatora mogą korzystać z innych płatności odroczonych, czyli PayPo, a wkrótce także z rozwiązania kolejnego dostawcy

Operator serwisu Przelewy24 wycofał produkty kredytowe oferowane pod marką P24NOW. Obecnie są dostępne tylko dla dotychczasowych klientów, którym już wcześniej przyznano limit kredytowy. Nowi klienci operatora mogą skorzystać z rozwiązania polskiego fintechu PayPo. Wkrótce zainteresowani odroczeniem płatności za zakupy będą mogli też korzystać z oferty konkurencyjnej firmy – prawdopodobnie Twisto.

Przeczytajcie także: Ważna decyzja sądu w sprawie Ceneo przeciwko Google

– Usługa P24NOW w dotychczasowej formule będzie wygaszana. Mogą z niej korzystać klienci, którzy mają dostępny limit odnawialny. W najbliższej przyszłości planujemy uruchomienie nowej odsłony P24NOW, w oparciu o współpracę z wieloma dostawcami oraz nowymi funkcjami – podaje biuro prasowe Przelewy24.

Rozwiązanie P24NOW wprowadzono na rynek wiosną 2021 roku. Była to usługa przygotowana we współpracy z Santander Consumer Bankiem. Łączyła w sobie trzy metody płatności. Klient mógł wybrać, w jaki sposób chciał sfinansować swoje zakupy: wykorzystując limit kredytowy, rozkładając płatność na raty czy odraczając ją do 54 dni. Maksymalny limit odnawialny wynosił 10 tys. zł.

Przeczytajcie także: Softpos PayTela trafi do radców prawnych

Na polskim rynku płatności odroczonych w ostatnich miesiącach dochodzi do istotnych wydarzeń. Przypomnę, że z początkiem roku przestał funkcjonować fintech Mokka, specjalizujący się w odraczaniu płatności w sklepach stacjonarnych. Z kolei czeski fintech Twisto został przejęty przez turecką spółkę Param. Natomiast Blik przeprowadził pierwsze komercyjne wdrożenie usługi Blik Płacę Później w VeloMarkecie. Inne instytucje, jak Allegro Pay, PayPo czy PKO podjęły decyzje o zwiększeniu limitów kredytowych w ramach oferowanych przez siebie usług.

Serwis Przelewy24 to jedna z najważniejszych na polskim rynku bramek do płatności w internecie. Konkurencyjne rozwiązania oferują m.in. Autopay, PayU czy Tpay.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies