Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Polski fintech Softpos pochwalił się uzyskaniem certyfikatu PCI

Softpos jest jedyną instytucją z Polski, która ma aktualny certyfikat PCI Secure SLC

Softpos, polski fintech, który oferuje terminal aplikacyjny na urządzenia z Androidem, poinformował o uzyskaniu certyfikatu PCI Secure SLC (Secure Software Lifecycle). Instytucja jest jedną z 62 firm na świecie i jedyną z Polski, która może pochwalić się takim osiągnięciem.

Przeczytajcie także: Są już pierwsze terminale aplikacyjne z nowymi certyfikatami PCI

Jak tłumaczy biuro prasowe Softpos, uzyskany certyfikat przyznawany jest dla organizacji, a nie konkretnego produktu. Swiadczy o tym, że sposób, w jaki organizacja rozwija i zarządza cyklem życia oprogramowania, jest zgodny ze standardami PCI, przede wszystkim w kwestii szeroko pojętego bezpieczeństwa.

Co ciekawe, Softpos jest też w trakcie certyfikowania swojego terminala aplikacyjnego. Sfinalizowanie tego procesu umożliwi oferowanie go niezależnie od licencji organizacji płatniczych. Obecnie tego rodzaju certyfikaty udało się uzyskać jedynie trzem podmiotom na świecie.

Przeczytajcie także: Google wycofuje płatności Fitbit Pay

Rada PCI (PCI Security Standards Council) to instytucja powołana przez największe na świecie organizacje zajmujące się płatnościami. Ma przewodzić wysiłkom branży mającym na celu zwiększenie bezpieczeństwa płatności, czego wyrazem są m.in. przygotowywane przez nią standardy. Wytyczne tej instytucji decydują o zasadach przeprowadzania transakcji, projektowania aplikacji płatniczych czy budowy terminali POS. Warto wspomnieć, że niedawno Rada PCI przyznała certyfikat pierwszemu terminalowi płatniczemu z Polski – urządzeniu PayEye. Więcej na ten temat w tekście PayEye chwali się dużym sukcesem. eyePOS 3 to pierwszy polski terminal płatniczy z certyfikatem PCI.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies