Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
PayEye chwali się dużym sukcesem. eyePOS 3 to pierwszy polski terminal płatniczy z certyfikatem PCI

Biuro prasowe PayEye zapewnia, że teraz nic już nie stoi na przeszkodzie, aby na urządzeniu spółki przyjmować wszystkie najpopularniejsze płatności bezgotówkowe, w tym te realizowane kartami Mastercard i Visa

Wrocławski fintech PayEye donosi w komunikacie, że PCI (międzynarodowa instytucja założona m.in. przez organizacje płatnicze i dbająca o bezpieczeństwo płatności bezgotówkowych) właśnie przyznała certyfikat PCI PTS terminalowi eyePOS 3. – Oznacza to, że nasze urządzenie jest od teraz uprawnione do akceptacji płatności wszystkimi najpopularniejszymi narzędziami dostępnymi na rynku, w tym kartami Mastercard i Visa – powiedziano mi w biurze prasowym PayEye.

Dodano, że obecnie trwają końcowe prace nad ostateczną, produkcyjną wersją terminala wraz z aplikacją umożliwiającą akceptację płatności zgodnie z wymogami PCI. Na rynku urządzenie ma się znaleźć na początku przyszłego roku.

Przeczytajcie także: Przelewy natychmiastowe w euro będą kosztować tyle samo co tradycyjne

PayEye to fintech, który rozwija autorską technologię bezgotówkowych płatności biometrycznych z wykorzystaniem biometrii oka oraz twarzy. Chwali się, że to pierwsza na świecie fuzja obu tych biometrii, wykorzystywana w branży płatniczej. Wrocławski fintech działa od kilku lat. Jednak największą barierą w upowszechnieniu się jego technologii wydaje się konieczność dublowania infrastruktury płatniczej. To znaczy, że punkty handlowe, które już przyjmują płatności kartami i chciałyby przyjmować płatności PayEye, muszą instalować dodatkowy terminal biometryczny. Dzięki uzyskanemu certyfikatowi PCI terminale PayEye będą gotowe do przyjmowania nie tylko płatności biometrycznych, ale i kartowych. Dublowanie infrastruktury nie będzie więc konieczne.

eyePOS 3 jest pierwszym terminalem płatniczym na świecie akceptującym wszystkie rodzaje płatności bezgotówkowych, jak karty płatnicze, te wkładane do terminala jak i z technologią zbliżeniową, bezstykowe płatności mobilne telefonami czy zegarkami a także tzw. jednym spojrzeniem, czyli biometrycznie.

Przeczytajcie także: PayEye znika z listy małych instytucji płatniczych

– Otrzymanie certyfikacji PCI przez PayEye gwarantuje, że przetwarzane przez nas informacje, takie jak dane karty czy numery PIN są szyfrowane, przesyłane i przechowywane z zachowaniem odpowiednich procedur i najwyższych standardów. Dodatkowo wdrażając terminal obsługujący wszystkie rodzaje płatności bezgotówkowych, będzie nam dużo łatwiej popularyzować płatności biometryczne, dzięki coraz większej liczbie miejsc oraz partnerów, którzy będą korzystali z naszego terminala – mówi Daniel Jarząb, prezes PayEye.

Najnowszy model multifunkcyjnego terminala płatniczego eyePOS 3 wyróżnia się nie tylko unikalnym dwumodułowym czytnikiem biometrycznym, ale także wyświetlaczem o przekątnej 5,5 cala, dzięki któremu można wyświetlać reklamy lub listy zakupów. System operacyjny Android w wersji 11 daje znacznie większe możliwości w zakresie budowania rozwiązań zintegrowanych w ramach jednego urządzenia. Dodatkowa tylna kamera pozwala na skanowanie kodów kreskowych, dzięki czemu terminale będzie można wykorzystać do sczytywania biletów lub etykiet na produktach. eyePOS 3 będzie dostępny w wersji stacjonarnej z autorskim stojakiem oraz przenośnej.

Na koniec warto dodać, że z tego co mi wiadomo, PayEye jest pierwszym, polskim producentem terminali płatniczych, któremu udało się uzyskać certyfikację PCI. To sukces, nad którym nie można przejść obojętnie. PayEye to także laureat tegorocznej nagrody Cashless Fintech, w kategorii Fintech Future.

KATEGORIA
TEMAT DNIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies