Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
No i stało się. Koniec płatności Fitbit Pay. Zastąpi je usługa Google Pay

Transakcje za pośrednictwem Fitbit Pay kartami dodanymi do tej usługi w przeszłości, będą możliwe tylko do 29 lipca bieżącego roku

Operator Fitbit Pay poinformował użytkowników o planowanym wycofaniu tej usługi i zastąpieniu jej rozwiązaniem Google Wallet (Google Pay). Zgodnie z komunikatem karty dodane do Fitbit Pay wcześniej będą normalnie działać, ale tylko do 29 lipca. – Przejdź do tego dnia na Google Wallet aby nadal korzystać z płatności na swoim urządzeniu. Aktualizacja jest szybka i łatwa, wystarczy skorzystać z ustawień w aplikacji Fitbit – czytam w komunikacie kierowanym do użytkowników Fitbit Pay.

Przeczytajcie także: Fitbit już w rękach Google

W uzasadnieniu decyzji o wycofaniu Fitbit Pay można przeczytać, że przejście na Google Wallet zwiększy liczbę banków, których klienci będą mogli korzystać z płatności zbliżeniowych na urządzeniach Fitbit. Będzie nimi można płacić wszędzie tam, gdzie teraz można korzystać z Google Pay.

Tego, że usługa Fitbit Pay zostanie wycofana, można było się spodziewać od momentu przejęcia producenta urządzeń Fitbit przez Google, do czego doszło w styczniu 2021 r. Już wtedy wydawało się, że nowy właściciel nie będzie rozwijał dwóch konkurencyjnych usług płatniczych. O zbliżającym się końcu Fitbit Pay mogła też świadczyć informacja z listopada ubiegłego roku, gdy poinformowano o planowanym wycofaniu urządzeń marki Fitbit z kilkudziesięciu rynków na świecie, w tym z Polski. Obecnie opublikowany komunikat prawdopodobnie więc kończy ostatecznie żywot Fitbit Pay, przynajmniej w Polsce.

Przeczytajcie także: Google wycofuje urządzenia Fitbit z wielu rynków, w tym z Polski

Natomiast dla użytkowników Fitbit Pay informacja o końcu tej usługi nie musi być zła. Prawdą jest bowiem, że Google Pay ma o wiele większy zasięg niż Fitbit Pay. Z danych cashless.pl wynika, że Fitbit Pay jest oferowany w Polsce przez 11 banków, natomiast Google Pay – przez 17. Więcej na ten temat w tekście Santander ma obecnie najszerszą ofertę dla zwolenników płatności mobilnych. Jakie "pay'e" oferują poszczególne banki?

Zarówno Fitbit Pay jak i Google Pay to rozwiązania, które pozwalają płacić urządzeniami mobilnymi na podobnej zasadzie jak kartą – wystarczy je zbliżyć do terminala. Wcześniej kartę banku oferującego jedno z tych narzędzi należy dołączyć do aplikacji mobilnej zainstalowanej na smartfonie. Płatności tego rodzaju cieszą się coraz większą popularnością w Polsce. Z danych cashless.pl wynika, że już ok. 17 proc. transakcji w terminalach odbywa się przy wykorzystaniu portfeli cyfrowych typu Google Pay czy Fitbit Pay. Więcej na ten temat w tekście Niemal co szósta płatność zbliżeniowa w Polsce odbywa się za pomocą takich rozwiązań jak Apple Pay czy Google Pay.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies