Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank wprowadza "eKonto do usług". Wracają darmowe bankomaty i bezpłatny cashback

Konto jest darmowe, a opłata za kartę wynosi 9 zł. Można jej uniknąć, wydając kartą 350 zł miesięcznie

Trudno powiedzieć, czy to przemyślana strategia, czy odpowiedź na reakcję klientów, którzy po ostatnich podwyżkach zapowiedzianych przez mBank nie kryli niezadowolenia. Instytucja wprowadza teraz nowe "eKonto do usług". Oferowane teraz warunki finansowe są lepsze od stawek proponowanych w starych rachunkach po ostatnich podwyżkach. Będą mogli się na nie zdecydować zarówno nowi, jak i obecni klienci banku. A pojawi się ono w ofercie 3 kwietnia 2024 r.

Przeczytajcie także: mBank wycofuje ubezpieczenia do kredytówek i kredytów odnawialnych

Jak wynika z cenników, mBank nie będzie pobierać prowizji za prowadzenia nowego konta. Standardowo darmowe będą przelewy zlecane samodzielnie, chyba że klient zdecyduje się na przelew ekspresowy, wtedy będzie go to kosztowało 5 zł. Przelewy zlecane w placówce lub na infolinii kosztować będą 10 zł. Opłaty w takich samych wysokościach jak w starszym produkcie przewidziano też przy innych czynnościach, jak korzystanie z polecenia zapłaty, wpłaty i wypłaty gotówki w placówce itp.

Na korzyść nowego konta przemawia natomiast zwolnienie z opłat za wypłaty gotówki kartą i Blikiem ze wszystkich bankomatów (także obcych), pod warunkiem wybrania za każdym razem kwoty co najmniej 300 zł. Poniżej tego limitu klient zapłaci 2,5 zł prowizji. W dotychczasowym eKoncie osobistym po podwyżkach podjęcie gotówki będzie bezpłatne, gdy wartość transakcji wyniesie co najmniej 300 zł oraz zostanie ona zrealizowana w bankomacie własnym lub Planet Cash. Wypłaty w urządzeniach obcych będą obciążone opłatą w wysokości 5 zł. Więcej na ten temat w tekście: mBankowi dostanie się od klientów za te zmiany. Wprowadza prowizje za korzystanie z Blika i cashbacku.

Przeczytajcie także: Zmiany w bankowości prywatnej Pekao

W nowej ofercie nie ma również drugiej z sygnalizowanych we wspomnianym tekście niedogodności. Wypłaty w kasie sklepu (tzw. cashback) będą dla klientów nadal darmowe (a nie obciążone opłatą w wysokości 2 zł, jak to przewidziano dla eKonta osobistego).

Plusem nowego konta jest także nieco niższa opłata za kartę debetową, jeśli klient nie spełni warunku zwalniającego z niej (wykonanie transakcji za łącznie 350 zł). W eKoncie do usług to 9 zł, a w eKoncie osobistym 10 zł.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: MBANK, KONTA

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies