Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA
mBank zapowiedział zmiany w regulaminach. Wstrzyma sprzedaż ubezpieczeń na życie do kart i kredytów

mBank informuje także, że poszerzy abonament na wypłaty z bankomatów o Blika

mBank poinformował klientów o zmianach, jakie wprowadza do regulaminów świadczenia usług. Jedna z nich podyktowana jest wchodzącymi w życie 1 czerwca przepisami, które mają ograniczyć skutki kradzieży tożsamości. Zgodnie z nimi bank będzie zobowiązany sprawdzić, czy numer PESEL klienta nie jest zastrzeżony – instytucja zrobi to przed zawarciem z klientem umowy o rachunek, kredyt czy pożyczkę. Więcej na temat zastrzegania numeru PESEL możecie przeczytać tutaj.

Przeczytajcie także: PKO usuwa opcję zakupu biletów ekstraklasy z iPKO

Z kolei w wykazie zmian, które mBank wprowadza do swoich regulaminów, można wyczytać, że planuje rozszerzenie swojej usługi wypłat ze wszystkich bankomatów. Przypomnę, że to usługa, w ramach której klient płaci stałą opłatę miesięczną (obecnie 9 zł, a od 3 kwietnia 18 zł miesięcznie), a w zamian może korzystać z darmowych (pod warunkiem przekroczenia minimalnej kwoty) wypłat z bankomatów w całej Polsce. Do tej pory dotyczyło to transakcji kartami, teraz zostanie rozszerzone o wypłaty przy użyciu Blika.

Bank poinformował również, że wstrzyma sprzedaż ubezpieczeń na życie oraz od innych zdarzeń dla kredytów odnawialnych oraz kart kredytowych. Po 20 czerwca nie będzie już przyjmował wniosków o nowe ubezpieczenia. Klienci, którzy już teraz mają tego typu polisę, mogą z niej nadal korzystać. W odpowiedzi na pytanie cashless.pl, biuro prasowe mBanku tłumaczy, że obecne ubezpieczenia nie spłeniają wymogów nowej Rekomendacji U, która zacznie obowiązywać 1 lipca 2024 r. Na razie instytucja nie planuje wdrożyć w ich miejsce nowych ubezpieczeń, które spełniałyby nowe wymogi. – W naszej działalności zamierzamy się koncentrować na oferowaniu klientom najlepszych ubezpieczeń standalone, w tym ubezpieczeń na życie – czytam w przesłanej odpowiedzi.

Jednocześnie bank przekazał, że planuje zmiany w zakresie ubezpieczeń na życie towarzyszących kredytom hipotecznym – w czerwcu zostanie wprowadzony nowy produkt, odpowiadający wymogom Rekomendacji U.

Przeczytajcie także: Coraz więcej płatności Apple Pay i Google Pay

Zapowiedziano również udogodnienie dla klientów Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych. Jeśli zdarzy się, że klient składający zlecenie stałe nie będzie miał na dzień jego wykonania wystarczających środków na rachunku, bank spróbuje pobrać pieniądze przez trzy kolejne dni robocze (klient sam zdecyduje, czy chce korzystać z tej opcji). Obecnie takie zlecenie jest odrzucane po pierwszej próbie.

Jednocześnie mBank przypomina osobom korzystającym z usług TFI, że z początkiem roku zmieniły się zasady opodatkowania zysków z inwestycji w fundusze inwestycyjne. Zgodnie z nimi klienci muszą samodzielnie rozliczyć podatek od zakupu lub konwersji jednostek za 2024 r. (do tej pory robiło to TFI).

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies