Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKO BP usuwa jedną z tzw. usług dodanych. Z serwisu iPKO znika opcja zakupu biletów na mecze

Funkcja pojawiła się w serwisie transakcyjnym w 2022 roku i miała być uzupełniana o inne wydarzenia sportowe czy kulturalne

Nie wszystkie nowości wprowadzane przez banki spotykają się z zainteresowaniem klientów. Wydaje się, że tak właśnie jest w przypadku funkcji, która ponad rok temu pojawiła się w serwisie transakcyjnym PKO BP. Bank poinformował właśnie, że tylko do końca marca br. za jego pośrednictwem będzie można kupować bilety na mecze piłkarskie najwyższej ligi futbolowej w Polsce. PKO uspokaja także, że bilety kupione wcześniej na spotkania rozgrywane po 31 marca nie stracą ważności – można będzie je pobrać w dowolnym momencie z wiadomości mailowej.

Przeczytajcie także: Loyalty Club to teraz PeP Loyalty Club

Przeszło dwa lata temu mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że w serwisie iPKO (a docelowo także w aplikacji IKO) należy się spodziewać nowych funkcji w ramach tzw. usług dodanych (VAS). Zapowiedziano wówczas, że za pośrednictwem iPKO będzie można kupować bilety na mecze Ekstraklasy a przyszłości także na inne wydarzenia sportowe i kulturalne.

Część z tych zapowiedzi została zrealizowana – jesienią 2022 roku PKO BP informował, że bilety na mecze piłkarskie są już dostępne w iPKO. Zakup był inicjowany w bankowości online, po czym klient trafiał do podserwisu, który weryfikował np., czy dana osoba nie jest objęta zakazem stadionowym. Operatorem serwisu biletowego i pośrednikiem sprzedaży jest spółka PKO BP Finat.

Przeczytajcie także: Nest zmienia regulamin i cennik

Sprzedaż biletów piłkarskich nie jest jedyną usługą, którą w ostatnim czasie PKO zdecydował się wycofać ze swojej oferty. Niedawno podobny los spotkał opcję dostępną w kantorze walutowym, a więc możliwość przesyłania zakupionych walut bezpośrednio na konto walutowe w innym banku. PKO podał, że wycofał usługę ze względu na małe zainteresowanie ze strony klientów. Wydaje się, że podobnie jest z biletami piłkarskimi. – Po analizie, trwającego ponad rok pilotażu tej usługi, bank postanowił nie kontynuować tego projektu – czytam w odpowiedzi biura prasowego na moje pytanie w tej sprawie.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies