Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
25 marca mBank wyłączy aplikację i serwis internetowy w krajach objętych sankcjami. Oto ich lista

mBank uprzedza klientów, że jeśli znajdą się w krajach objętych sankcjami, nie będą mogli w ogóle zalogować się na rachunek

mBank poinformował swoich klientów, że już 25 marca wprowadzi nowe zasady korzystania z aplikacji mobilnej oraz internetowego serwisu transakcyjnego. Są one ważne dla osób, które z jakichś powodów muszą wybrać się do państw objętych najsurowszymi sankcjami międzynarodowymi. Mowa o takich krajach jak: Iran, Syria, Wenezuela i Korea Północna. Co ciekawe na liście tej nie ma Rosji oraz współpracującej z nią Białorusi.

Przeczytajcie także: Banki, których klienci najczęściej płacą Blikiem C

Jak wynika z komunikatu mBanku, od najbliższego poniedziałku klienci znajdujący się na terytoriach państw z powyższej listy nie będą mogli w ogóle zalogować się na rachunek. Dotyczy to zarówno aplikacji mobilnej jak i internetowego serwisu transakcyjnego. Instytucja radzi swoim klientom, by, w sytuacji gdy wybierają się do tych krajów, wcześniej wykonali konieczne operacje finansowe.

Przeczytajcie także: Zobaczcie co się działo podczas Cashless Breakfast AI

Biuro prasowe mBanku podało, że o zamiarze wyłączenia aplikacji i serwisu transakcyjnego na terenie wymienionych wyżej krajów instytucja informowała klientów już od dłuższego czasu, a pierwsza wzmianka na ten temat pojawiła się jesienią 2022 r. – Zmiany wynikają z przepisów grupy Commerzbanku (inwestor strategiczny mBanku) oraz wytycznych OFAC USA (Biuro ds. Kontroli Aktywów Zagranicznych), dotyczących przestrzegania sankcji międzynarodowych – czytam w odpowiedzi biura prasowego mBanku na moje pytanie w tej sprawie.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies