Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Usługa Allegro Pay będzie miała nowe logo. Część klientów już może je zobaczyć w swojej aplikacji

Modyfikacja logotypu zbiega się w czasie z planowanym udostępnieniem przez Allegro Pay nowych usług

Należąca do Allegro i specjalizująca się w oferowaniu płatności odroczonych spółka Allegro Pay przeszła mały rebranding. Część klientów korzystających z Allegro Pay już może zobaczyć nowe logo usługi w swojej aplikacji mobilnej. W najbliższym czasie trafi ono do wszystkich użytkowników płatności odroczonych na allegro.pl.

Przeczytajcie także: Wzrost kosztów daje się we znaki Allegro Pay

Pojawienie się nowego logotypu Allegro Pay zbiega się w czasie z wprowadzaniem przez największą na polskim rynku platformę e-commerce nowych usług finansowych. Mowa m.in. o Allegro Cash, czyli nowym rachunku płatniczym powiązanym z moneybackiem. Więcej na jego temat możecie przeczytać w tekście Allegro Cash: nowa metoda płatności na Allegro. Użytkownicy będą mogli zyskać do 2 proc. zwrotu należności.

Przeczytajcie także: Ciąg dalszy problemów z kartami kredytowymi

Wkrótce pojawić się ma również karta płatnicza Allegro Pay. Zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami karta, prawdopodobnie wyłącznie w formie wirtualnej, będzie umożliwiała płatności we wszystkich sklepach, także stacjonarnych, gdzie akceptowane są karty Visa. W ten sposób Allegro Pay umożliwia finansowanie zakupów nie tylko na Allegro, ale i we wszystkich innych sklepach. Więcej na temat karty Allegro Pay w tekście Fintech Allegro Pay wybrał partnera, z którym będzie wydawał karty. Trafią do klientów w ciągu najbliższych miesięcy.

A nowe logo Allegro Pay wygląda tak:

Okiem redaktora

Coraz częściej mówi się, że największa platforma e-commerce w Polsce znowu jest na sprzedaż. Czy zmiany zachodzące w spółce zależnej Allegro Pay mogą to potwierdzać? Początkowo zasadniczym zadaniem, jakie przed tą firmą postawiono, było zwiększanie sprzedaży na allegro.pl poprzez dostarczanie finansowania zakupów. Od pewnego czasu widać jednak zmiany w ofercie Allegro Pay. Przedstawiciele zarządu Allegro Pay nawet nie ukrywają, że zmierzają one do tego, by spółka generowała dodatni wynik finansowy. A to pozytywnie wpływać będzie na wycenę Allegro w trakcie potencjalnej sprzedaży. Wpisuje się w ten proces m.in. ograniczenie wiosną ubiegłego roku liczby bezpłatnych rat Allegro Pay, z trzech do dwóch. Podobnie jak wprowadzenie rachunków płatniczych, które dzięki generowaniu tzw. osadu, będą dostarczać tani kapitał do finansowania usług płatności odroczonych i umożliwią spółce zarabianie na odsetkach. Kolejnym takim elementem będą karty, które pozwolą zarabiać na ruchu poza Allegro.

Jacek Uryniuk
KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies