Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech Allegro Pay wybrał partnera, z którym będzie wydawał karty. Trafią do klientów w ciągu najbliższych miesięcy

Z informacji uzyskanych przez cashless.pl wynika, że Allegro Pay będzie wydawało karty z logo Visy a w całym procesie pomagać będzie ITCARD

To informacje nieoficjalne, jednak potwierdzone w kilku niezależnych źródłach. Allegro Pay, fintech obsługujący płatności odroczone na największej platformie e-commerce w Polsce, wybrał partnera, z którym wydawać będzie karty płatnicze. W wyścigu, w którym udział brało kilka podmiotów, w tym Aion Bank, Dipocket i ITCARD, wygrać miała ostatnia z tych firm. To oznacza, że karty Allegro Pay będą opatrzone logo Visa, bo polski fintech od dłuższego czasu blisko współpracuje z tą właśnie organizacją.

Przeczytajcie także: ING pokazało dane na temat wykorzystania biometrii behawioralnej

O skomentowanie tych informacji poprosiłem biura prasowe Allegro, ITCARD i Visy. Wszystkie zgodnie odmówiły zasłaniając się umowami o poufności. Nowa oferta Allegro Pay obejmująca karty płatnicze, powinna znaleźć się na rynku w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Na razie nie wiadomo, czym w szczególności charakteryzować się będą karty Allegro Pay. Spółka aktualnie obsługuje płatności odroczone na największej platformie e-commerce w Polsce, a więc na allegro.pl. Jednak od dawna zapowiada, że chce rozszerzyć swoją ofertę o rachunki i karty. Przedstawiciele Allegro Pay twierdzili również, że chcą wyjść z płatnościami odroczonymi poza platformę Allegro. Być może pomysłem na to jest właśnie karta.

Przeczytajcie także: mPay ma umowę z Paytree

Pisząc o nowej ofercie finansowej Allegro Pay trzeba wspomnieć, że spółka współpracuje już z Aion Bankiem. Instytucja ta obsługuje finansowanie zakupów realizowanych przez klientów w ramach płatności odroczonych. Oba podmioty mają też nadal współpracować w ramach platformy banking as a service, oferowanej przez Aion Bank i powiązany z nim fintech Vodeno. Spółka Allegro informowała, że zaoferuje klientom m.in. rachunki oszczędnościowe. Fakt, że w obszarze wydawania kart fintech Allegro Pay postawił na współpracę z innym podmiotem niż Aion, może świadczyć o tym, że nie chce uzależniać się od jednego dostawcy.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies