Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Grupa Comperia.pl pozbywa się serwisu Telepolis. Od właściciela meczyki.pl dostanie 9,6 mln zł

Pozyskane środki mają zostać przeznaczone m.in. na rozwój spółki zależnej, działającej jako krajowa instytucja płatnicza

Grupa Comperia.pl zawarła warunkową umowę sprzedaży serwisu informacyjnego telepolis.pl. Nowym właścicielem portalu ma zostać należąca do Sebastiana Felknera spółka Online Venture, do której należą m.in. serwisy meczyki.pl czy PPE.pl. Cenę ustalono na 9,6 mln zł.

Przeczytajcie także: Karuzela zmian w PKO BP

Comperia działa głównie na rynku usług finansowych. Posiada status małej instytucji płatniczej, a pod koniec zeszłego roku zdecydowała się powołać spółkę zależną, Comperia Pay, aby ubiegać się o licencję krajowej instytucji płatniczej. Pod skrzydłami grupy działają takie rozwiązania jak porównywarka finansowa Comperia.pl, Comperia Raty, czyli platforma łącząca osoby szukające kredytu lub pożyczki z instytucjami finansowymi, bramka płatnicza Comfino, a także z obszaru ubezpieczeń: Comperia Ubezpieczenia i Compero.pl.

Przeczytajcie także: PayU wprowadza płatności odroczone Klarny

Oprócz wspomnianych powyżej w skład grupy wchodzi także serwis telepolis.pl, który Comperia przejęła w 2014 r. za 2,55 mln zł. Teraz jednak zdecydowała się pozbyć tego podmiotu, którego charakter odstaje od innych przedsięwzięć grupy. – Strategicznym planem Grupy Comperia jest skupianie się na obszarach e-commerce, płatności oraz ubezpieczeniach – wskazał Szymon Fiecek, prezes Comperii. Środki pozyskane ze sprzedaży portalu grupa zamierza przeznaczyć na rozwój w sektorze fintech, w tym na uruchomienie wspomnianego powyżej operatora płatności, na co wskazywano już w grudniowym komunikacie anonsującym rozpoczęcie przeglądu opcji strategicznych dla serwisu telepolis.pl.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: FINTECHY, KIP

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies