Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Comperia chce mieć status KIP, by rozwijać płatności Comfino. W planach m.in. wykorzystanie open bankingu

Licencja ma pozwolić spółce realizować dotychczasowe usługi bez ograniczeń, jakie obowiązują MIP-y, a także rozbudować ofertę w oparciu o nowe usługi oparte na AIS i PIS

Wczoraj w serwisie cashless.pl mogliście przeczytać, że Comperia zamierza się starać o status krajowej instytucji płatniczej. Zdecydowano, że w tym celu powołana zostanie spółka zależna (Comperia Pay), która będzie się ubiegać o tę licencję. Jak dowiedziałam się od władz Comperii, powołanie nowej spółki oraz wystąpienie dla niej o status KIP ma być kolejnym krokiem w rozwoju całej grupy, a szczególnie marki Comfino. – Skala działalności i dynamiczny rozwój tego produktu wymaga wydzielenia go do osobnej spółki – tłumaczy Szymon Fiecek, prezes grupy Comperia.pl.

Przeczytajcie także: Comperia nawiązuje współpracę z Blikiem

Uzyskanie licencji ma pozwolić spółce realizować dotychczasowe usługi bez ograniczeń dotyczących chociażby limitu transakcji. A także – co istotne – ma pozwolić na rozbudowanie oferty o nowe produkty w oparciu o usługi AIS i PIS. Przypomnę, że AIS i PIS to usługi bazujące na otwartej bankowości. Account Information Service (AIS) zapewnia dostęp do informacji do informacji o rachunku bankowym (za zgodą jego posiadacza), a Payment Initiation Service (PIS) oznacza inicjację płatności z rachunków prowadzonych w innych bankach.

– Rozszerzając portfolio produktów finansowych, które już są dostępne w Comfino, będziemy chcieli dalej pracować nad rozwojem tego segmentu. Widzimy w nim duży potencjał, jaki niesie dyrektywa PSD2, a wkrótce PSD3 – podkreśla Szymon Fiecek. Comfino, przedstawiane jako "marketplace płatności" to narzędzie skupiające dostawców finansowania bankowego i fintechy oferujące odroczenie płatności. – Na początku tego roku weszliśmy również w obszar szybkich płatności za pomocą Blika, na chwilę obecną jako produkt komplementarny, wspomagający proces "domykania płatności" za zakupy w internecie. Obserwujemy tutaj pewną niszę, a zarazem szansę dla Comperii, którą zamierzamy wykorzystać – zapowiada szef Comperii.

Przeczytajcie także: Raty Pekao w ofercie Comfino

Warto przypomnieć, że w ostatnim czasie grono firm oferujących swoje usługi za pośrednictwem Comfino poszerzyło się m.in. o Paywerk, Pekao i PragmaGO. W najbliższej perspektywie planowane są dalsze inwestycje w tym zakresie i integracje z nowymi dostawcami finansowania, przy jednoczesnym skupieniu na budowie sieci akceptacji w kanałach online i offline.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies