Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Karuzela zmian personalnych w PKO BP. Nowa rada i prezes ważnej spółki zależnej – PKO BP Finat

Od dziś obowiązki prezesa PKO BP Finat pełni oddelegowany do tego przez radę nadzorczą – Piotr Krawczyk

Zmiana na szczycie PKO BP – przypomnę, że od niedawna pełniącym obowiązki prezesa jest Szymon Midera – pociąga za sobą wymianę najważniejszych menagerów w spółkach zależnych banku. Czytelników cashless.pl może zainteresować zwłaszcza to, co dzieje się w jednej z nich, a więc PKO BP Finat. Firma ta zajmuje się m.in. opracowywaniem nowoczesnych usług, jakie następnie trafiają np. do aplikacji mobilnej IKO.

Przeczytajcie także: Będzie konkurs na prezesa PKO BP

Kilka dni temu zmieniła się rada nadzorcza PKO BP Finat. W starym składzie byli m.in. Aleksandra Dołhan, żona kontrowersyjnego dziennikarza utraprawicowych mediów – Piotra Nisztora, Paweł Kuźniar, Dawid Dziama, Krzysztof Górski i Marek Wojtków. Wszyscy zostali odwołani, a na ich miejsce powołano: Edytę Jordan, Pawła Litwińskiego, Piotra Krawczyka i Sebastiana Szaładzińskiego.

Rada odwołała już dotychczasowy zarząd PKO BP Finat, w składzie: Mateusz Siepielski, Jolanta Madziar, Robert Bryk i Michał Mistrzak. Do pełnienia obowiązków prezesa firmy oddelegowano natomiast Piotra Krawczyka.

Przeczytajcie także: PKO BP wygasza markę Inteligo

To menager, który od wielu lat związany jest z PKO BP. Trafił tu w 2011 r. Pełnił tu m.in. rolę dyrektora departamentu rozwoju aplikacji i dyrektora zarządzającego w biurze rozwoju i utrzymania IT. Wcześnie pracował m.in. w Allianz Banku i Accenture.

Natomiast w PKO BP trwa konkurs na nowego prezesa. Na razie nie wiadomo, czy kierujący obecnie pracami zarządu Szymon Midera będzie starał się o posadę w ramach prowadzonej obecnie procedury. Midera czytelnikom cashless.pl może być znany jako były wiceprezes a później prezes Banku Pocztowego, odpowiedzialny choćby za wprowadzenie na rynek marki EnveloBank. Później prowadził własny biznes w obszarze e-commerce.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies