Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Zmiany we władzach PKO BP. Będzie konkurs na prezesa, a na razie bankiem pokieruje Szymon Midera

Z zarządu odwołano sześciu dotychczasowych członków, a na ich miejsce powołano trzech nowych

Bank PKO BP poinformował w komunikacie o zmianach w składzie zarządu, jakie zaszły w wyniku decyzji obradującej dziś rady nadzorczej tej instytucji. Swoje stanowiska we władzach PKO stracili: Maciej Brzozowski, Marcin Eckert, Paweł Gruza, Wojciech Iwanicki, Andrzej Kopyrski oraz Artur Kurcweil. Decyzje w sprawie ich odwołania weszły w życie wraz z momentem ich podjęcia.

Przeczytajcie także: Fenige wprowadza ciekawą usługę Blikiem

W komunikacie podano również, że do kierowania zarządem banku oddelegowano Szymona Miderę. Nowy prezes, podobnie jak jego zastępcy, ma zostać wyłoniony w drodze otwartego konkursu. Do prac w zarządzie PKO BP rada oddelegowała także, oprócz Szymona Midery, innych swoich członków: Macieja Cieślukowskiego i Marka Radzikowskiego. Mają pełnić swoje rolę od dziś, natomiast Szymon Midera – od jutra. W komunikacie nie było informacji sugerującej, czy Midera albo inni członkowie rady oddelegowani do zarządu mogą bądź nie mogą startować w konkursie na prezesa.

Na tzw. giełdzie osób, które mogą stanąć na czele największego banku w Polsce, wymieniano wiele nazwisk, w tym obecnego prezesa mBanku Cezarego Stypułkowskiego, byłego prezesa PKO BP i twórcę mBanku Sławomira Lachowskiego, czy Katarzynę Zajdel-Kurowską, ostatnio w radzie nadzorczej Banku Śląskiego. Ta ostatnia zrezygnowała z zasiadania w tym gremium, gdyż wybiera się do Banku Światowego. Z kolei Stypułkowski prawdopodobnie ma zakaz konkurencji i nie mógłby szybko objąć stanowiska w PKO BP. Natomiast postać Lachowskiego nie pasuje prawdopodobnie do wizji premiera, o jakiej mówi się nieoficjalnie. Ponoć Donald Tusk chciałby, aby największymi spółkami Skarbu Państwa kierowali managerowie młodszego pokolenia.

Przeczytajcie także: Zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu Cashless Breakfast

Stąd wniosek, że coraz większe szanse na pokierowanie PKO BP ma właśnie Szymon Midera. W serwisie cashless.pl mogliście o tym przeczytać np. w tekście PKO BP bez prezesa. Dariusz Szwed złożył rezygnację. Manager ten w przeszłości stał już na czele Banku Pocztowego, a niedawno w serwisie bankier.pl opublikował artykuł, w którym zaprezentował swoją wizję rozwoju PKO BP. Więcej na ten temat w tekście Są kandydaci do Rady Nadzorczej PKO BP z ramienia Skarbu Państwa. Wśród nich były prezes Pocztowego Szymon Midera.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: PKO, PKO BP, IKO, IPKO

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies