Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fenige wprowadza ciekawą usługę. Blikiem zrobicie przelew na dowolną kartę na świecie

Transakcja w ramach nowego rozwiązania oferowanego przez Fenige, ma być realizowana w czasie zbliżonym do rzeczywistego

Polski fintech Fenige, który specjalizuje się m.in. w przelewach P2P pomiędzy użytkownikami kart Mastercard i Visa, zapowiedział udostępnienie w II kw. bieżącego roku nowej usługi. Będzie ona rozszerzeniem już oferowanego rozwiązania i pozwoli na przesyłanie pieniędzy nie tylko z karty na kartę, ale także przy wykorzystaniu innych instrumentów płatniczych, a więc np. za pomocą Blika na kartę wydaną przez bank krajowy lub zagraniczny.

Przeczytajcie także: Jakie nowe usługi na rynku fintechowym w Polsce pojawią się w najbliższym czasie?

Jak podaje Fenige, innowacja zostanie udostępniona już w II kw. bieżącego roku. Realizowane w ten sposób transakcje mają być przeliczane przez system na walutę docelową według przejrzystej i atrakcyjnej tabeli kursów. Przelewy mają być realizowane w czasie zbliżonym do rzeczywistego.

Usługa Fenige może mieć kilka zastosowań. Może więc służyć do rozliczeń pomiędzy użytkownikami indywidualnymi i być wykorzystywana przez migrantów zarobkowych do wysyłania pieniędzy swoim rodzinom w ojczyźnie. Rozwiązanie będzie mogło być także używane przez firmy, które za jego pomocą będą mogły rozliczać się ze swoimi zagranicznymi kontrahentami zastępując często kosztowne i rozliczane nieraz kilka dni tradycyjne przelewy międzynarodowe. Fenige uważa, że nowa usługa będzie też mogła być stosowana przez firmy zatrudniające pracowników z wielu krajów do wypłaty wynagrodzeń.

Przeczytajcie także: Jeden z najstarszych polskich fintechów zmienia barwy

Z informacji przekazanych przez Fenige wynika, że opisywana tu usługa będzie dostępna bezpośrednio w aplikacji i na portalu Fenige. Klienci biznesowi będą mogli ją także zaimplementować do swoich serwisów za pośrednictwem interfejsu API.

Tymczasem tego rodzaju nowe usługi na rynku fintech wdrożone w ostatnim czasie lub takie, które w najbliższych miesiącach mogą pojawić się na rynku, będą przewodnim tematem zbliżającego się wydarzenia z cyklu Cashless Breakfast. Więcej na jego temat w tekście: Jakie nowe usługi fintechowe mogą wkrótce zadebiutować na polskim rynku? Odpowiedź podczas najbliższego Cashless Breakfast.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies