Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Są kandydaci do Rady Nadzorczej PKO BP z ramienia Skarbu Państwa. Wśród nich były prezes Pocztowego Szymon Midera

Wśród siedmiu kandydatów zgłoszonych przez Skarb Państwa przynajmniej troje związanych jest z Łodzią

Wczoraj wieczorem PKO BP opublikował komunikat zawierający imiona i nazwiska oraz życiorysy kandydatów do jego rady nadzorczej zgłoszonych przez Skarb Państwa. Wśród nich znaleźli się: Maciej Cieślukowski, Hanna Kuzińska, Szymon Midera, Marek Panfil, Marek Rudzikowski, Paweł Waniowski i Katarzyna Zimnicka-Jankowska.

Przeczytajcie także: Kto zostanie prezesem PKO BP

Czytelnikom cashless.pl prawdopodobnie najbardziej znany jest Szymon Midera, który w przeszłości był związany z mBankiem a później był m.in. wiceprezesem i prezesem Banku Pocztowego. Był współautorem strategii zakładającej powstanie marki EnveloBank, pod którą Pocztowy miał oferować nowoczesne usługi dla młodszych klientów banku.

Warto odnotować, że wśród siedmiu zgłoszonych kandydatów przynajmniej troje ma związki z Łodzią. Oprócz Midery to także Hanna Kuzińska, która studiowała na Uniwersytecie Łódzkim i Katarzyna Zimnicka-Jankowska, która jest absolwentką Politechniki Łódzkiej. To może mieć potencjalnie wpływ na szanse menagerów starających się o stanowisko prezesa PKO BP.

Przeczytajcie także: mBank podnosi opłaty i prowizje

Przypomnę, że wśród osób wymienianych jako te, które wkrótce mogą kierować największym bankiem w Polsce, są: Cezary Stypułkowski, obecny prezes mBanku (biuro bankowości detalicznej tej instytucji znajduje się w Łodzi), i Sławomir Lachowski, twórca mBanku, a w przeszłości m.in. wiceprezes PKO BP. Pozostałe osoby wymieniane w tym kontekście to m.in.: były wiceprezes PKO BP Jacek Obłękowski, czy Katarzyna Zajdel-Kurowska, obecnie w radzie nadzorczej Śląskiego.

A na koniec jeszcze ciekawostka. Dzisiaj na stronie bankier.pl ukazał się artykuł autorstwa Szymona Midery, w którym opisuje on swoją wizję banku przyszłości. W skrócie – jest nim instytucja, która towarzyszy klientom w każdym niemal aspekcie życia i czerpie korzyści z gospodarki opartej o platformy np. związane z rynkiem e-commerce.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy, które ma wybrać nową radę PKO BP, odbędzie się 2 lutego. W kolejnych dniach mogą zapaść decyzje o zmianie na stanowisku prezesa.

KATEGORIA
LUDZIE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies