Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Klarna trzecim operatorem płatności odroczonych, dostępnym dla sklepów obsługiwanych przez PayU

Początkowo płatności odroczone Klarny mają trafić do wybranych klientów PayU z polskiego rynku. Później partnerstwo ma być rozszerzone na inne kraje

Działająca na rynku płatności odroczonych Klarna nawiązała współpracę z operatorem płatności online PayU. Ta ostatnia firma początkowo ma udostępnić rozwiązania szwedzkiego fintechu wybranej grupie klientów w Polsce, ale partnerstwo powinno w przyszłości objąć inne rynki Europy Środkowo-Wschodniej, na których działa PayU.

Przeczytajcie także: Unilink dobiera członków zarządu

Współpraca wspomnianych podmiotów sprawi, że właściciele sklepów internetowych (każdej wielkości) będą mogli zaoferować swoim klientom nowe metody płatności. Usługi Klarny to m.in. "Zapłać za 30 dni" oraz "Zapłać w 3 ratach". Dla sklepów ma to być nie tylko szansa na przyciągnięcie konsumentów, ale też na łatwiejszą ekspansję zagraniczną. W naszym regionie Klarna działa już w Czechach, Rumunii oraz na Węgrzech.

PayU oferuje też swoim klientom platności odroczone od Twisto i PayPo. W przeszłości firma współpracowała w tym obszarze także z niemieckim fintechem Kreditech. Kooperacja zakończyła się po tym, jak Kreditech popadł w kłopoty i zbankrutował.

W połowie ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że w sklepach internetowych grupy LPP pojawi się usługa "5x0%". Jak wskazuje nazwa, korzystający z niej klient może rozłożyć płatność na pięć nieoprocentowanych rat. Ów produkt ratalny przygotowała właśnie firma PayU, która wyjaśniała wówczas, że łączy on w sobie cechy rat online oraz płatności odroczonych.

Przeczytajcie także: Revolut ułatwia inwestowanie

Z kolei Klarna przygotowuje się do giełdowego debiutu. Szef fintechu, Sebastian Siemiątkowski, zadeklarował, że wydarzy się to wkrótce. Menedżer nie podał konkretnej daty, ale spólka może pojawić się na parkiecie w pierwszej połowie 2024 roku. Zagadką pozostaje wciąż, na którym rynku zadebiutuje Klarna. Jesienią mowa była o Londynie, ale obecnie wskazuje się na Nowy Jork.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies