Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Revolut ułatwia inwestowanie. Pieniędzmi klienta może zarządzać automat

Klient ustala jedynie, jakie ryzyko jest gotów ponieść i jakie są jego cele inwestycyjne

Revolut poinformował, że w najnowszej wersji jego aplikacji pojawiła się funkcja automatycznych inwestycji. Robodoradca powstał z myślą o użytkownikach aplikacji, którzy nie mają doświadczenia w zakresie inwestowania oraz osobach, które nie mają czasu na analizę i wybór aktywów do portfela.

Przeczytajcie także: Capital One przejmuje Discover za ponad 35 mld dolarów

Klient fintechu, który zdecyduje się na korzystanie z tego narzędzia, musi najpierw zdecydować, jakie ryzyko jest gotów podjąć i jakie są jego cele inwestycyjne. Aby to określić, powinien odpowiedzieć na zestaw pytań w aplikacji. Na podstawie odpowiedzi klienta, robodoradca proponuje zdywersyfikowany portfel inwestycyjny.

Następnie użytkownik zasila portfel pieniędzmi (minimum 100 euro), które są automatycznie inwestowane. Automat zrównoważy portfel, gdy na rynku zajdą ważne z punktu widzenia inwestora zmiany. Klient może ustawić przelew cykliczny, który będzie zasilał portfel, co pozwoli uśredniać ceny zakupu aktywów. Użytkownik będzie też okresowo pytany, czy jego preferencje inwestycyjne uległy zmianie.

Przeczytajcie także: Program Miles & More już dostępny w Pekao

Wprowadzenie usługi robodoradztwa Revolut anonsował jeszcze jesienią ubiegłego roku, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Fintech w tamtym czasie wprowadził do oferty Inwestycje Pro (Trading Pro), czyli zestaw narzędzi dla zaawansowanych inwestorów. Pakiet zapewnia niższe prowizje, wyższe limity transakcji, zaawansowaną analitykę oraz wersję desktopową, ale jest płatny.

Darmowe nie jest też robodoradztwo. Firma pobiera za tę usługę 0,75 proc. w skali roku od wartości portfela (opłata potrącana jest miesięcznie). Fintech zaznacza w swoim komunikacie, że narzędzie nie jest wolne od ryzyka – klient może utracić część lub całość inwestowanych pieniędzy. Revolut nie gwarantuje, że cele inwestycyjne zostaną osiągnięte, ani że portfel inwestycyjny przyniesie zyski.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies