Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Wielka transakcja na rynku kart. Capital One przejmuje Discover za ponad 35 mld dolarów

Nowy podmiot ma skutecznie walczyć o rynek z największymi organizacjami płatniczymi na świecie

Amerykańska firma Capital One przejmie dużego gracza na rynku kart – Discover. Transakcja o wartości przeszło 35 mld dolarów będzie jedną z większych w ostatnim czasie w USA, ale też globalnie. Zgodę na nią muszą jeszcze wydać organy regulacyjne. Fuzja ma być zamknięta w tym roku.

Przeczytajcie także: Biedronka uruchamia internetowy sklep spożywczy

Discover to jedna z największych marek w USA jeśli chodzi o karty kredytowe. Co prawda firma pod względem udziału w rynku znacznie ustępuje Visie i Mastercardowi, ale ma już porównywalny zasięg z American Express. Globalnie płatności jej kartami są możliwe w 70 mln punktów. Discover Bank oferuje konta oszczędnościowe i pożyczki, do tej grupy należy też dobrze znany w Polsce Diners Club International.

Z kolei Capital One to jedna z największych grup finansowych w USA. Także i ten podmiot działa w segmencie bankowości konsumenckiej, jest poważnym graczem w branży kredytów na rynku motoryzacyjnym i udziela finansowania firmom. To także jeden z największych wydawców kart kredytowych Visy i Mastercarda. Jeśli dojdzie do połączenia, planuje zamienić część kart na te z logo Discover.

Przeczytajcie także: Program Miles & More już dostępny w Pekao

Transakcja jest realizowana wyłącznie z udziałem akcji. Podmioty poinformowały, że po fuzji udziałowcy Capital One będą posiadać 60 proc. akcji powstałej instytucji. Pozostałe 40 proc. będzie należeć do obecnych udziałowców Discover. Firmy nie ukrywają, że ich celem jest utworzenie organizacji płatniczej, która będzie mogła konkurować na rynku globalnym.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies