Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Inwestycje Pro już dostępne. To nowe narzędzie Revoluta dla inwestorów

W planie Ultra rozwiązanie jest darmowe. W pozostałych planach opłata wynosi 15 euro miesięcznie

Revolut wprowadził do oferty Inwestycje Pro (Trading Pro), czyli zestaw narzędzi dla zaawansowanych inwestorów. Wdrożenie było wcześniej anonsowane, o czym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl. Nowa subskrypcja jest dostępna dla klientów w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego, a zatem także w Polsce.

Przeczytajcie także: Unilink kupił jedną z większych polskich multiagencji

Firma wyjaśnia w swoim komunikacie, że za sprawą Inwestycji Pro klienci mogą się cieszyć niższymi prowizji w przypadku inwestycji wykraczających poza limit darmowych transakcji w poszczególnych planach (zamiast 0,25 proc. jest to 0,12 proc., bez opłaty minimalnej). Jednak sama usługa jest płatna: klient zapłaci 15 euro miesięcznie, przy czym pierwszy miesiąc jest darmowy. Wyjątkiem jest tu plan Ultra, w ramach którego narzędzie Trading Pro dostępne jest za bezpłatnie.

Korzystanie z Trading Pro zapewnia też wyższe limity zleceń kupna lub sprzedaży akcji lub funduszy indeksowych ETF: z 10 tys. dolarów do 1,5 mln dolarów za pojedyncze zlecenie na akcjach amerykańskich oraz 1,5 mln euro w przypadku akcji europejskich lub funduszy ETF (przy limicie 50 tys. akcji na jedną transakcję).

Przeczytajcie także: Na polskim rynku funkcjonuje już 1,233 mln terminali

Jak podaje Revolut, z Trading Pro mogą skorzystać wyłącznie klienci posiadający już konto inwestycyjne w aplikacji Revolut. W podejmowaniu decyzji pomocne mają być funkcje analityczne, wskaźniki i wykresy obrazujące efektywność, zrealizowane zyski i straty, alokację portfela i inne kluczowe parametry. Firma informuje też, że elementem usługi jest desktopowy Terminal (dostępny na stronie trade.revolut.com). Pozwala on dostosowywać wygląd platformy tradingowej do własnych przyzwyczajeń, śledzić trendy rynkowe i sprawnie wykonywać transakcje na jednym ekranie.

Revolut udostępnił też klientom wydłużone godziny handlu na amerykańskim rynku. Zamiast 6,5 godziny dziennie w trakcie trwania sesji, mogą oni teraz handlować akcjami spółek z NYSE i Nasdaq 16 godzin dziennie. Pierwsze transakcje mogą zawierać zaraz po 10 rano, a ostatnie tuż przed 2 w nocy czasu środkowoeuropejskiego. W czasie wydłużonych godzin handlu możliwe są tylko zlecenia z limitem i na całe akcje (bez akcji ułamkowych).

Na koniec warto dodać, że Revolut potwierdził, iż pracuje nad dalszym poszerzaniem oferty – klienci mogą się spodziewać usługi robodoradztwa oraz obligacji skarbowych.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies