Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Samsung Pay wkracza do Brazylii tuż przed Olimpiadą

Koreańczycy ogłosili, że chcą uruchomić swój system płatności mobilnych w tym kraju na dwa tygodnie przed letnimi igrzyskami w Rio de Janeiro   

Smartfonem z Samsung Pay będzie można zapłacić w Brazylii już 19 lipca 2016 r. czyli mniej więcej na dwa tygodnie przed rozpoczynającymi się w Rio letnimi igrzyskami olimpijskimi. Koreańczycy zapowiedzieli, że w aplikacji rejestrowane będą karty wydawane przez największe banki, takie jak Banco de Brasil, Brasil Pré-Pagos, Caixa, Porto Seguro i Santander.

Przeczytajcie także: Samsung Pay i Apple Pay zdobywają rynki

Samsung negocjuje też z kolejnymi instytucjami finansowymi, by dotrzeć ze swoją usługą do jak największej liczby klientów. Samsung Pay jest już dostępny w Korei Południowej, Stanach Zjednoczonych, w Chinach, Hiszpanii, Singapurze, Australii i Puerto Rico.

Przeczytajcie także: Jesteśmy gotowi do uruchomienia Samsung Pay w Polsce

Pod koniec czerwca firma przyznała, że jest gotowa do uruchomienia tego systemu płatności także w Polsce, czeka tylko na wdrożenie platform tokenizacyjnych w polskich bankach.
Rozwiązanie konkurencyjne dla Samsung Pay czyli Apple Pay funkcjonuje już w USA, Wielkiej Brytanii, Chinach, Australii, Singapurze, Kanadzie, a od kilku dni także w Szwajcarii Z kolei Google zapowiedział, że jego wersja płatności mobilnych Android Pay wystartuje w Polsce w III kw. tego roku.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies