Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Koniec płatności odroczonych Mokka? Spółka wstrzymała sprzedaż i została wykreślona z rejestru instytucji pożyczkowych

Na swojej stronie internetowej Mokka wskazuje na kłopoty techniczne jako przyczynę wstrzymania oferowania płatności odroczonych

Mokka, podmiot świadczący usługi z zakresu płatności odroczonych, przestała udzielać nowego finansowania. Firma informuje o tym na swojej stronie internetowej, wskazując na przyczyny techniczne. Jednocześnie zapewnia, że klienci mogą spłacać swoje dotychczasowe zobowiązania w zwykły sposób, korzystając z panelu klienta Mokka lub aplikacji mobilnej Mokka.

– Mierzymy się z problemami technicznymi, nad którymi pracuje IT – przekazał w odpowiedzi na zapytanie serwisu cashless.pl Daniel Malinowski, szef sprzedaży Mokka Polska, wskazując, że nie ma więcej szczegółów na temat sytuacji w firmie, którymi mógłby się podzielić.

Przeczytajcie także: Netia z usługą płatności w ciężar rachunku

Wydaje się jednak, że problemy Mokki mogą się nie ograniczać do kłopotów technicznych. Za tą marką stoi bowiem spółka Revo Technologies, która została wykreślona z prowadzonego przez KNF rejestru instytucji pożyczkowych. Co za tym idzie – nie może udzielać kredytów konsumenckich. Zapytaliśmy fintech, czy zamierza się ubiegać o ponowny wpis, czy też ma w planach opuszczenie polskiego rynku, ale jak na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Przypomnę, że Komisja Nadzoru Finansowego informowała niedawno o przeprowadzeniu oceny podmiotów wpisanych do rejestru instytucji pożyczkowych. W rezultacie wykreśliła z niego te, które nie spełniały aktualnych wymogów, nałożonych w ostatnim czasie na tego typu podmioty, takich jak minimalny kapitał zakładowy w kwocie 1 mln zł czy powołanie rady nadzorczej, jeśli działają w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. O skali porządków przeprowadzonych przez KNF niech świadczy fakt, że obecnie aktywny wpis w rejestrze mają 102 podmioty, a jako wykreślone widnieje aż 416 – wśród nich Revo Technologies.

Przeczytajcie także: Alior zaoferuje sprzęt elektroniczny w subskrypcji

Mokka specjalizuje się we współpracy z sieciami handlowymi działającymi w branży modowej, obuwniczej, kosmetycznej, artykułów sportowych, artykułów dla dzieci oraz RTV AGD. Wśród sklepów partnerskich Mokka znajdują się m.in. Briju, YES, W.KRUK, Verona, Diverse, Paris Optique, Kross, PAWO, Deni Cler, czy Adrenaline – sieć salonów Nike oraz Adidas.

Mokka funkcjonuje na polskim rynku od kilku lat. Ciekawostką może być fakt, że spółka wywodzi się z rynku rosyjskiego, a jej założycielką jest Ukrainka. Z dokumentów finansowych, dostępnych w Krajowym Rejestrze Sądowym, wynika, że w 2022 r. spółka osiągnęła skromne przychody w wysokości 100 tys. zł (spadek z 500 tys. zł w 2021 r.) oraz stratę netto w wysokości ponad 10 mln zł.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies