Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dobra wiadomość dla klientów BSR w Krakowie. Będą mogli korzystać z Apple Pay

Obecnie klienci BSR w Krakowie mogą dodawać swoje karty do konkurencyjnego portfela cyfrowego – Google Pay

Klienci Banku Spółdzielczego Rzemiosła w Krakowie zyskają dostęp do Apple Pay. Usługa dodawania kart krakowskiego BSR do cyfrowego portfela Apple ma się pojawić w tym roku.

Przeczytajcie także: Credit Agricole ułatwia przelewy dobroczynne

Apple Pay to jedna z najpopularniejszych w Polsce metod zbliżeniowych płatności mobilnych. iPhone lub iWatch komunikuje się z terminalem POS w sklepie dzięki modułowi NFC w telefonie lub zegarku. Źródłem pieniądza jest karta bankowa, dodana przez użytkownika w aplikacji Portfel (Apple Wallet). Obecnie klienci BSR w Krakowie mogą korzystać tylko z konkurencyjnego systemu, a więc Google Pay.

Popularność portfeli cyfrowych w Polsce nieustannie się zwiększa. Według danych cashless.pl do końca września 2023 r. klienci dodali do nich 11,8 mln kart. Oznacza to wzrost w ciągu kwartału o prawie 680 tys., a w ciągu roku o przeszło 2,2 mln. Oprócz dwóch najpopularniejszych systemów, czyli Portfela Google i Apple Pay na tę liczbę składają się także karty dodane do Garmin Pay, SwatchPay, Xiaomi Pay czy Fitbit Pay. W samym III kw. minionego roku klienci największych banków działających w Polsce zapłacili portfelami mobilnymi blisko 378 mln razy, podczas gdy kwartał wcześniej takich transakcji było 344 mln, a w analogicznym okresie rok wcześniej – 284 mln.

Przeczytajcie także: Montonio będzie obsługiwał płatności dla Totalizatora Sportowego

A w serwisie cashless.pl mogliście też przeczytać, że Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie jako jeden z nielicznych udostępnia swoim klientom usługę prośby o przelew Blik. Instytucja podaje, że wprowadziła ją jako pierwsza spośród banków spółdzielczych – w maju zeszłego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies