Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior Bank pomaga pomagać. Punkty z programu Bezcenne Chwile można przeznaczyć na dobroczynność

Klientom Aliora udostępniono nową "pasję" w programie Bezcenne Chwile: Dobroczynność, w ramach której można przekazać datek na wybraną fundację

Klienci Alior Banku będący uczestnikami programu Bezcenne Chwile będą mogli przeznaczyć zebrane przez siebie punkty na wsparcie organizacji pożytku publicznego. Bank oraz Mastercard liczą, że będzie to dla klientów wygodna forma pomagania i spotka się z ich zainteresowaniem.

Przeczytajcie także: Alior pożegna się z Rumunią?

W aplikacji Alior Mobile, w części dotyczącej programu Bezcenne Chwile, pojawiła się nowa "pasja": Dobroczynność, czyli grupa celów, na które można przeznaczyć zebrane punkty, dotycząca właśnie działalności charytatywnej. Po jej wybraniu użytkownik apki będzie mógł wesprzeć jedną z organizacji, które przystąpiły do programu, a są to: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja Pomoc Autyzm, Fundacja Synapsis, Fundacja Różowa Skrzyneczka oraz Instytut Matki i Dziecka. Wsparcie można przekazać też bezpośrednio na stronie programu.

Użytkownik może wymienić swoje punkty na datek na rzecz wybranej organizacji. Na "cegiełce", którą wybiera, jest wskazane, jaki konkretny cel bądź projekt będzie realizowany dzięki jego wsparciu. W przypadku każdej z fundacji dostępne są dwa nominały "cegiełek". Na tę o wartości 5 zł użytkownik przeznaczy 350 punktów z programu Bezcenne Chwile, a na tę o wartości 20 zł – 1400 punktów.

Wprowadzenie Dobroczynności do katalogu "pasji" nie jest akcją czasową, ograniczoną do okresu okołoświątecznego – uczestnicy będą mogli w ten sposób wspierać wybrane organizacje przez cały rok.

Przeczytajcie także: BNP Paribas dołączyło do Bezcennych Chwil

Mastercard Bezcenne Chwile to program lojalnościowy, który umożliwia zbieranie punktów przy płaceniu kartą. Punkty te użytkownik może wymienić na nagrody z wybranej przez siebie kategorii ("pasji"), np. film i kultura, kulinaria, muzyka, podróże czy sport, a mogą to być zarówno nagrody rzeczowe, jak i vouchery, bilety czy wejściówki na wydarzenia.

W przypadku Alior Banku katalog pasji został poszerzony o sekcję nieobecną w innych bankach i fintechach, a dotyczącą właśnie dobroczynności. Z przeprowadzonych przez Alior badań wynika, że Polacy lubią i chcą pomagać. Wielu z nich przy wpłatach na cele charytatywne towarzyszy jednak obawa, że padną ofiarą oszustwa, a ich środki nie trafią do naprawdę potrzebujących. Ankietowani wskazywali także, że jeśli mieliby do dyspozycji narzędzia ułatwiające przekazywanie wsparcia, to pomagaliby chętniej. Wprowadzone właśnie przez Alior i Mastercard rozwiązanie ma być odpowiedzią na te deklaracje – przekazywanie datków wymaga jedynie kilku kliknięć, a wsparcie trafia do wiarygodnych organizacji.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies