Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior pożegna się z Rumunią? Bank rozwiązał umowę z Telekom Romania i zrestrukturyzował działalność

Obecnie oferta Aliora, który działa w Rumunii już pod własnym logo, została ograniczona, a jej bazą jest kantor wymiany walut

Wygląda na to, że eksperymentu z otwarciem działalności w Rumunii, Alior nie będzie mógł zaliczyć do udanych. Instytucja zakończyła współpracę z tamtejszą spółką T-Mobile – Telekom Romania i obecnie działa na rumuńskim rynku pod własną marką. – W październiku 2022 r. rozwiązaniu uległa umowa Alior Banku z partnerem Telekom Romania Mobile Communications. Bank dokonał rebrandingu oddziału i obecnie prowadzi działalność w Rumunii pod marką Alior Bank Oddział w Rumunii – informuje biuro prasowe instytucji.

Przeczytajcie także: Poznajcie ranking 100 największych firm w polskiej branży płatniczej

Bank przeprowadził też głęboką restrukturyzację oddziału, którego oferta została znacznie ograniczona. Z rumuńskojęzycznej strony internetowej Aliora wynika, że obecnie sprowadza się jedynie do kantoru wymiany walut z aplikacją mobilną dostępną tylko na Android i kartą wielowalutową oraz konta oszczędnościowego w kilku walutach.

Przypomnę, że rumuńska inwestycja Aliora była wzorowana na banku uruchomionym w Polsce wspólnie z niemieckim telekomem, i działającym pod nazwą T-Mobile Usługi Bankowe. Rumuński eksperyment ruszył w 2017 r. Działo się to w czasie, gdy bankowcy jeszcze mieli nadzieję, że z sieciami telekomunikacyjnymi mogą prowadzić wspólny biznes. W Polsce, oprócz TMUB, istniało także wspólne przedsięwzięcie mBanku i Orange pod nazwą Orange Finanse.

Przeczytajcie także: Alior sprzedał Bancovo

Wkrótce okazało się jednak, że takie alianse nie mają sensu na dłuższą metę. Na początku 2019 r. projekt OF zamknięto, a dotychczasowi klienci zostali przejęci przez mBank. Pod koniec 2020 r. również T-Mobile Usługi Bankowe zniknął z rynku. W tym kontekście rumuński projekt i tak utrzymał się na rynku dość długo. Wygląda jednak na to, że nie będzie dalej rozwijany i w sytuacji, gdy nie udało mu się osiągnąć większej skali działania, prędzej czy później śladem OF i TMUB zostanie zamknięty.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies