Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe podmioty na liście ostrzeżeń publicznych. Jednemu z nich KNF zarzuca prowadzenie działalności pożyczkowej bez zezwolenia

Na liście ostrzeżeń publicznych figuruje już 611 wpisów

Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o wpisaniu na listę ostrzeżeń publicznych trzech nowych podmiotów. Skierowała też zawiadomienia do odpowiednich oddziałów prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa.

Przeczytajcie także: Już 23 mln aktywnych użytkowników aplikacji bankowych

Jednym z podmiotów, których funkcjonowanie wzbudziło zastrzeżenia urzędników, jest 360DA LTD – podmiot prowadzący działalność za pośrednictwem strony kredytnadowolnycel.pl. Firmie zarzuca się, że udziela pożyczek bez wymaganego wpisu do rejestru.

Dwóm kolejnym zarzuca się z kolei przekroczenie wymogów ustawy o obrocie instrumentami finansowymi poprzez prowadzenie tego typu działalności bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia. Dotyczy to platformy General Trust group, działającej za pośrednictwem strony generaltg.com, oraz Teletrade Polska, operującej za pośrednictwem teletrade.eu, teletrade.org, teletrade-dj.com oraz esperio.org. W przypadku Teletrade KNF przystąpił do postępowania zainicjowanego już przez inny podmiot.

Przeczytajcie także: Premiera rankingu 100 największych polskich firm płatniczych już w poniedziałek

Do tej pory KNF wydał 611 ostrzeżeń. Dzięki nim firmy, ale też klienci indywidualni, mogą zdobyć wiedzę na temat podmiotów, które zdaniem polskiego nadzoru świadczą nielegalnie usługi finansowe. W przeszłości trafiły na nią takie firmy jak np. Amber Gold czy Finroyal na długo przed wybuchem afer związanych z prowadzonymi przez nie piramidami finansowymi.

Fot. freepik.com

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies