Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacje bankowe mają ponad 23 mln aktywnych użytkowników. Barierę 2 mln przekroczyło już 6 banków

Liderem zestawienia pozostaje PKO BP. Z IKO w III kw. skorzystało ponad 5,2 mln użytkowników

Banki działające na polskim rynku na koniec września 2023 roku miały ponad 23 mln klientów aktywnie korzystających z mobilnych aplikacji bankowych. W porównaniu z kwartałem poprzedzającym oznacza to wzrost o przeszło 750 tys. Z kolei w zestawieniu z analogicznym kwartałem 2022 roku wynik poprawiono o przeszło 3,6 mln klientów, na co wskazują dane zebrane przez serwis cashless.pl.

Przeczytajcie także: PayU może niebawem trafić na giełdę w Indiach

Podobnie jak w poprzednich kwartałach zestawienie otwiera PKO BP. Na koniec III kw. posiadał on ponad 5,2 mln użytkowników IKO. W okresie lipiec-wrzesień instytucja pozyskała ponad 150 tys. nowych aktywnych użytkowników swojej apki. Natomiast w porównaniu z III kw. 2022 roku wynik udało się poprawić o ponad 600 tys. użytkowników.

Kolejne pozycje w rankingu zajęły mBank, Pekao, Santander, ING oraz Millennium. Wszystkie te instytucje mają po ponad 2 mln klientów korzystających aktywnie z aplikacji bankowych. Jednocześnie warto zaznaczyć, że wynik z kwartału poprzedzającego poprawiła każda instytucja, która znalazła się w najświeższym zastawieniu.

W rankingu ponownie pojawił się Santander Consumer Bank (SCB). Warto przypomnieć, że instytucja ta nie posiada w swojej ofercie kont – blisko 380 tys. aktywnych użytkowników aplikacji używa jej z uwagi na inne produkty: kredyty, karty czy lokaty. Ranking zawiera też dane przesłane przez Zakład Usług Informatycznych Novum. To istniejąca od ponad trzech dekad spółka specjalizująca się w tworzeniu oprogramowania dla sektora bankowego. Jednym z jej produktów jest aplikacja Nasz Bank dla klientów banków spółdzielczych.

Przeczytajcie także: Od maja z płatności odroczonych skorzystało 1,7 mln osób

Za aktywnego użytkownika aplikacji bankowej uznajemy osobę, która loguje się z jej pomocą na rachunek przynajmniej raz w miesiącu. Użytkowników apek bankowych jest w rzeczywistości więcej, niż wskazuje na to poniższa tabela. Część instytucji nie podaje swoich statystyk w tej kwestii, inne nie aktualizują danych. Jednocześnie warto przypomnieć, że liczba użytkowników bankowych aplikacji mobilnych nie pokrywa się z liczbą klientów korzystających z bankowości mobilnej. Część właścicieli smartfonów wciąż woli logować się na rachunek np. za pomocą przeglądarki internetowej. Warto też mieć na uwadze, że jedna osoba może być aktywnym użytkownikiem kilku aplikacji bankowych.

KATEGORIA
ANALIZY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies