Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
eService i Elocity zainstalują terminale płatnicze w ładowarkach elektryków

Zgodnie z unijnymi przepisami w przyszłym roku niemal wszystkie nowo budowane stacje ładowania aut będą musiały być wyposażone w terminale płatnicze

Z komunikatu prasowego Elocity wynika, że dzięki współpracy z eService firma ta wprowadziła na rynek system płatności bezgotówkowych, współpracujący z ładowarkami samochodów elektrycznych różnych producentów. Jednym z najważniejszych elementów tego systemu są terminale płatnicze obsługiwane przez eService.

Przeczytajcie także: PolCard zintegrował terminale z ładowarkami

– Operator stacji wyposażonej w terminal płatniczy wywiązuje się z obowiązków, które nakładają na niego przepisy i ułatwia klientom wygodne płatności. Ponadto korzystając z naszego rozwiązania, gwarantuje użytkownikom natychmiastowy dostęp do faktur. Wystarczy, że podczas ładowania kierowca poda NIP i numer telefonu, a automatycznie otrzyma SMS z linkiem do faktury – mówi Adrian Nocuń, członek zarządu Elocity odpowiedzialny za wdrożenie terminali płatniczych.

Infrastruktura do ładowania samochodów elektrycznych wciąż jest wąskim gardłem na drodze do rozwoju elektromobilności w Polsce. Nie dość, że ładowarek jest mało, to jeszcze korzystanie z nich jest utrudnione. Zazwyczaj każdy z operatorów stacji ładowania ma własną aplikację mobilną, niezbędną do skorzystania z ładowarki oraz płatności za usługę. Oznacza to, że aby móc naładować samochód w dowolnej ładowarce, trzeba mieć zainstalowanych na smartfonie wiele różnych aplikacji.

Przeczytajcie także: Powerdot buduje sieć ładowarek elektrycznych wyposażonych w terminale płatnicze

Dlatego Unia Europejska wprowadziła przepisy, zgodnie z którymi od 2024 roku operatorzy stacji mają obowiązek umożliwić kierowcom korzystanie z płatności bez aplikacji na wszystkich nowo uruchomionych stacjach. W przypadku stacji o mocy co najmniej 50 kW powinien to być czytnik kart płatniczych lub urządzenie do płatności bezdotykowych. W przypadku stacji o słabszej mocy rozwiązaniem może być zastosowanie urządzeń korzystających z internetu i umożliwiających bezpieczne płatności np. za pomocą kodów QR.

W związku ze zbliżającym się wejściem w życie nowych obowiązków w ostatnim czasie było już kilka wdrożeń terminali płatniczych na stacjach ładowania. Ostatnio o tego rodzaju projekcie wspólnym z firmą Sola informowała spółka Fiserv Polska (PolCard). Wcześniej uruchomieniem sieci ładowarek wyposażonych w terminal chwaliła się firma Powerdot.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies