Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PolCard zintegrował terminale z ładowarkami SOLA. Kierowcy za napełnienie baterii elektrycznych aut zapłacą zbliżeniowo

Opłacenie rachunku za ładowanie baterii nie będzie się wiązało z koniecznością instalowania kolejnej aplikacji

Spółka Fiserv Polska, właściciel marki PolCard, poinformowała o zintegrowaniu terminali płatniczych z ładowarkami marki SOLA, których używają właściciele samochodów elektrycznych. W efekcie kierowcy będą mogli zapłacić za ładowanie baterii w autach zbliżeniowo, np. kartą, telefonem lub zegarkiem.

Przeczytajcie także: PKO BP otworzy oddziały na Węgrzech i w Rumunii

Jednym z czynników ograniczających rozwój elektromobilności jest brak infrastruktury do obsługi pojazdów, przede wszystkim rozbudowanej sieci ładowarek elektrycznych. A jeśli już takie urządzenia pojawiają się w przestrzeni miejskiej, przy stacjach benzynowych czy autostradach, to zarządzane są przez różnych operatorów. Aby móc z nich skorzystać, kierowca najczęściej musi posiadać aplikację lub kartę danego operatora.

Projekt zrealizowany przez PolCard rozwiązuje ten problem. Za wykorzystaną energię elektryczną kierowca zapłaci z pomocą terminala z funkcją zbliżeniowych płatności. Sprzęt tego typu pojawił się już m.in. w Warszawie, Tarnowie czy Krośnie. W tym przypadku od posiadacza auta elektrycznego nie wymaga się instalowania aplikacji, co przyspiesza cały proces i czyni go bardziej wygodnym.

Przeczytajcie także: Przelewy będzie można też wysyłać na Slacku

Latem mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl o nawiązaniu współpracy przez właściciela sklepów Biedronka oraz operatora ładowarek elektrycznych Powerdot. Strony zapowiedziały wówczas, że do końca przyszłego roku uruchomią przy popularnych dyskontach 600 stacji ładowania – także w mniejszych miejscowościach. Również w tym przypadku możliwe będzie ładowanie auta bez instalowania aplikacji – za energię elektryczną klient zapłaci kartą w terminalu.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies