Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Właściciel InPostu ponownie na zakupach. Fundusz Advent International przejmuje fintech myPOS

W tym celu powołano do życia firmę Circle, która ma realizować kolejne zakupy w sektorze płatności

Advent International, znany m.in. z zainwestowania w InPost, przejmuje fintech myPOS. Jak podaje Agencja Reutera, za firmę z siedzibą w Londynie fundusz zapłaci około 500 mln dolarów. W tym celu do życia powołano nowy podmiot: Circle. Z jego pomocą mają być realizowane kolejne przejęcia w sektorze płatności.

Przeczytajcie także: Digital Care Insurance jednak nie wystartuje

Fintech myPOS powstał przeszło dekadę temu i dzisiaj zatrudnia ponad 500 osób. Założycielem biznesu był Christo Georgiev, który w wyniku transakcji opuści firmę. Na przejęcie zgodę muszą jeszcze wyrazić regulatorzy rynku, ale nie przewiduje się komplikacji w tym zakresie i cały proces powinien się zamknąć do końca roku.

Firma myPOS świadczy usługi przede wszystkim dla średnich i mniejszych przedsiębiorstw z sektorów transportu, hotelarstwa czy handlu. Oferuje im rozwiązania z zakresu procesowania płatności, terminale, ale też rachunki i karty. O firmie mogliście już przeczytać w serwisie cashless.pl np. przy okazji wprowadzania na europejski rynek usługi Tap to pay przez Apple.

Przeczytajcie także: ING poprawia usługę do zarządzania subskrypcjami

To kolejna duża transakcja w fintechowym biznesie w Europie. Kilka kwartałów temu okazało się, że J.P. Morgan kupił blisko połowę udziałów w fintechu Viva Wallet. Wartość tego zakupu miała opiewać na około 800 mln dolarów. Ale to zapewne nie koniec zmian właścicielskich: fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners, który w Polsce znany jest m.in. jako właściciel sieci Żabka, bada ponoć możliwość przejęcia firmy Nexi – największego operatora płatności w Europie.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies