Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Digital Care Insurance jednak nie wystartuje. Komisja Nadzoru Finansowego cofnęła mu licencję

Firma Digital Care, która miesiąc temu została przejęta przez insurtech Bolttech, sama wystąpiła o cofnięcie licencji ubezpieczeniowej

Firma Digital Care wycofała się z planu uruchomienia towarzystwa ubezpieczeń. Na wniosek podmiotu Komisja Nadzoru Finansowego uchyliła swoje decyzje z kwietnia tego roku, w ramach których zezwoliła spółce Digital Care Insurance na wykonywanie działalności oraz zatwierdziła statut towarzystwa.

Przeczytajcie także: Moda na AI trwa, ale w ubezpieczeniach bez przełomu

Digital Care to polska firma zajmująca się sprzedażą detaliczną, wynajmem, serwisem i ochroną elektroniki użytkowej, takiej jak telefony, tablety i laptopy. Jest jednym z największych dostawców usług dla urządzeń mobilnych w Europie. Jeszcze na wiosnę podmiot miał w planach rozwinięcie swojej działalności o ubezpieczenia. Zgodnie z ówczesną strategią towarzystwo ubezpieczeniowe miało rozpocząć działalność pod koniec roku i zaoferować ubezpieczenia sprzętu i płatności.

Jednak nieco ponad miesiąc temu Digital Care przeszła w ręce nowego właściciela, a wcześniejsze plany uległy zmianie. Spółkę kupił azjatycki insurtech Bolttech, specjalizujący się w embedded insurance. Insurtech rozwija platformę do dystrybucji i zarządzania tzw. ubezpieczeniami wbudowanymi – łączy ubezpieczycieli, dystrybutorów i klientów zainteresowanych objęciem ochroną kupowanych przez siebie przedmiotów. Obsługuje klientów z ponad 30 krajów. Zakup Digital Care ma mu ułatwić wejście na nowe rynki, pozwolić na poszerzenie oferty produktowej, a także zagwarantować dostęp do sieci partnerów.

Przeczytajcie także: mPay chce oferować ubezpieczenia KUKE

Warto także wspomnieć, że podczas piątkowego posiedzenia, na którym Komisja Nadzoru Finansowego uchyliła decyzje dotyczące Digital Care, odebrano również zezwolenie na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej DAS Towarzystwu Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Licencję cofnięto na wniosek samego towarzystwa, które jest w procesie likwidacji.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies