Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Decyzje KNF: licencja ubezpieczeniowa dla Digital Care oraz status KIP dla Meest Transfer

Podczas dzisiejszego posiedzenia KNF zezwoliła Digital Care Insurance na wykonywanie działalności i zatwierdziła statut towarzystwa

Podczas dzisiejszego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego zezwoliła na wykonywanie działalności ubezpieczeniowej przez Digital Care Insurance Towarzystwo Ubezpieczeń z siedzibą w Warszawie. Jednocześnie zatwierdziła statut nowo utworzonego towarzystwa. Digital Care Insurance może świadczyć usługi ubezpieczeń majątkowych w zakresie następujących grup produktowych: ubezpieczenia wypadku, choroby, szkód spowodowanych przez żywioły, pozostałych szkód rzeczowych, ryzyk finansowych oraz świadczenia pomocy na korzyść osób, które popadły w trudności w czasie podróży podczas nieobecności w miejscu zamieszkania (grupy 1, 2, 8, 9, 18 i 12 działu II).

Przeczytajcie także: Rejestr z zastrzeżonymi PESEL-ami już we wrześniu

Digital Care to podmiot specjalizujący się w tworzeniu usług dla użytkowników urządzeń mobilnych, oferowanych przez partnerów firmy. W jego portfolio można znaleźć m.in. programy finansowania urządzeń, w ramach których klienci mogą wynajmować smartfony i korzystać z nich za miesięczną opłatę. Z kolei poprzez program przedłużania cyklu życia urządzeń, firma odnawia smartfony, które mogą być następnie sprzedawane z 12-miesięczną gwarancją Digital Care.

Branży ubezpieczeniowej zaś firma najbardziej jest znana dzięki oferowanym przez siebie programom serwisowym i naprawom – podmiot organizuje cały proces serwisu zepsutego urządzenia, od odbioru od klienta, przez naprawę, aż po dostarczenie sprawnego produktu. Digital Care Group jest obecna w 12 krajach, gdzie współpracuje z telekomami, firmami ubezpieczeniowymi oraz dystrybutorami sprzętu. Zapytałam firmę o plany rozwoju w związku z utworzeniem spółki ubezpieczeniowej. Kiedy otrzymam odpowiedź, zaktualizuję ten tekst lub napiszę kolejny.

Komisja zatwierdziła dziś także przeniesienie całości portfela ubezpieczeń DAS Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej do Ergo Hestii. To kolejny krok na drodze likwidacji DAS-a. Jak mogliście przeczytać w serwisie cashlss.pl, grupa Ergo, do której należy DAS, zdecydowała o wycofaniu spółki z naszego rynku w marcu 2021 roku.

Przeczytajcie także: Trzecia aplikacja do parkowania we Wrocławiu

Z komunikatu KNF można się dowiedzieć także o dołączeniu Meest Transfer z siedzibą w Ostrowcu Świętokrzyskim do grona podmiotów mających status krajowej instytucji płatniczej. Zakres zezwolenia na świadczenie usług w charakterze KIP obejmuje wydawanie instrumentów płatniczych oraz świadczenie usługi przekazu pieniężnego.

Meest Transfer jest operatorem serwisu meestpay.com (dawniej: perekaz24.eu). Specjalizuje się w przekazach pieniężnych z karty na kartę. O początkach jego działalności możecie przeczytać w tekście: Chcą zaoferować Ukraińcom aplikację do przesyłania pieniędzy. Nowe informacje na temat Meest Transfer.

Na koniec odnotujmy jeszcze, że KNF zakazała poznańskiej spółce Platforma Płatnicza wykonywania działalności w zakresie usług płatniczych w charakterze biura usług płatniczych w związku z rażącym naruszeniem obowiązków związanych z prowadzeniem tej działalności. A także zabroniła krakowskiemu W1 wykonywania działalności w charakterze małej instytucji płatniczej, m.in. ze względu na nieprzekazanie Komisji w terminie informacji o wartości i liczbie obsługiwanych przez spółkę transakcji płatniczych oraz uniemożliwienie Komisji przeprowadzenia kontroli. Spółka W1 weszła na rynek z usługą Wallet One, w ramach której zaoferowała klientom m.in. konto wielowalutowe, przelewy wykonywane przy użyciu maila, kart płatniczych czy SMS-ów oraz szeroką sieć punktów wpłaty i wypłaty gotówki.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies