Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PZU na zakupach. Przejmie towarzystwa ubezpieczeń Polski Gaz od Orlenu

Polski Gaz TUW i TUW na Życie trafiły pod skrzydła Orlenu w związku z akwizycją PGNiG

PZU kupuje od Orlenu Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych i Polski Gaz Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych na Życie. Dziś podpisano warunkową umowę kupna sprzedaży obu towarzystw.

Przeczytajcie także: Nowy portal Link4

Transakcja nie jest zaskoczeniem. Pod koniec zeszłego roku podpisano list intencyjny, w którym PZU zadeklarowało chęć nabycia, Orlen chęć zbycia udziałów w gazowych towarzystwach ubezpieczeniowych. Jej finalizacja wymaga jednak jeszcze złożenia odpowiednich wniosków do UOKiK-u i KNF-u oraz otrzymania niezbędnych zgód. Zakończenie procesu przejęcia planowane jest na grudzień tego roku.

Polski Gaz TUW powstał jako ubezpieczyciel w grupie PGNiG, specjalizujący się w ochronie mienia i OC, a także ochronie prawnej dla firm z branży gazowniczej i wydobywczej, ale w swojej ofercie ma również produkty dla klientów indywidualnych. Wraz z podległym mu towarzystwem życiowym pod skrzydła Polskiego Koncernu Naftowego trafił w związku z głośnym przejęciem na rynku energetycznym, w ramach którego PGNiG stało się częścią grupy Orlen.

Przeczytajcie także: Na drogach mniej wypadków, ale większe wypłaty odszkodowań

Jak zapewniono w komunikacie, przejęcie gazowych TUW-ów przez PZU ma pozwolić wykorzystać doświadczenie i know-how największego polskiego ubezpieczyciela do zapewnienia jak najlepszej ochrony pracowników i mienia polskiego koncernu multienergetycznego. W związku z realizacją umowy przypis składki grupy PZU ma się zwiększyć o 180 mln zł, a wartość zarządzanych przez PZU środków zgromadzonych przez uczestników PPE o ponad 190 mln zł.

KATEGORIA
UBEZPIECZENIA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ
TAGI: FUZJA, PZU

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies