Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Od małego startupu do globalnego gracza. Poznaj drogę Fenige

Chociaż w branży fintech jeszcze niedawno stawiali pierwsze kroki, to już teraz mogą pochwalić się ścisłą współpracą z największymi firmami na całym świecie. Na czym polega fenomen Fenige i czym wyróżnia się oferta firmy? Sprawdzamy to w artykule, którego głównym bohaterem jest ta polska marka

Wystarczyło 10 lat, żeby pojawili się prawie w całej Europie. Opracowali autorskie rozwiązanie podłączone bezpośrednio do systemu kluczowych graczy z branży płatniczej – Mastercard i Visa. Oferują kompleksowe narzędzia dla małych i dużych biznesów, a na mapie świata można ich znaleźć w naprawdę wielu miejscach. Mowa o Fenige, czyli polskim fintechu z wielkim rozmachem. Już teraz firma jest globalnym partnerem w zakresie płatności dla innych fintechów, handlowców i organizacji płatniczych. Jednocześnie oferuje rozwiązania idealne dla firm z branży e-commerce, niezależnie od ich wielkości.

Międzynarodowa furtka dla polskich przedsiębiorców

Obecność polskiej firmy na rynkach europejskich to wielki plus dla rodzimego rynku e-commerce. W szczególności tych przedsiębiorstw, które mają w planach wchodzenie na rynki zagraniczne. Fenige oferuje im niemalże pełen komplet rozwiązań niezbędnych do procesowania najróżniejszych form płatności, w ponad 150 walutach. Firma udostępnia w pełni konfigurowalne API, które może zostać zaadaptowane do potrzeb zarówno małych, jak i dużych biznesów, co umożliwia budowanie procesu sprzedaży z poszanowaniem nawyków klienta danej branży.

Wszystko w jednym

Nie ma jednego dobrego rozwiązania płatniczego, bo wszystko sprowadza się do preferencji konsumenta, rodzaju zakupów i dostępu do rozwiązań płatniczych. Dlatego z punktu widzenia e-commerce najlepszą opcją jest posiadanie szerokiego wachlarza metod płatności. I to właśnie dostarcza Fenige, spełniając nie tylko oczekiwania przedsiębiorców, ale też i konsumentów.

W swoim portfolio Fenige posiada:

  • Wypłaty na kartę, dzięki którym środki wysłane przez sprzedawcę (np. zwroty) docierają do użytkowników w około 30 sekund. Całość odbywa się z pominięciem procedury SWIFT i klasycznych przelewów bankowych.
  • Skierowane do B2B rozwiązania white label służące do obsługi płatności, w pełni zgodne ze standardem PCI DSS.
  • Przetwarzanie kart i zabezpieczenia 3D.
  • Transakcje P2P między Mastercard i Visa.
  • Portfele elektroniczne.

Przelewy z karty na kartę

Na szczególną uwagę zasługuje również autorskie rozwiązanie Fenige pod marką send4.me. To unikatowy produkt, który pozwala na wykonywanie przelewów z karty na kartę. Warto wspomnieć, że w przeciwieństwie do tradycyjnych przesyłów pieniężnych, przy przelewach z karty na kartę nie trzeba znać numeru rachunku bankowego, czy kodu SWIFT banku. Wystarczy numer karty odbiorcy.

Usługa działa już w wielu krajach świata, obsługując 150 walut. W dobie wzmożonej migracji takie rozwiązanie może być cenione w Polsce przez osoby zza granicy lub Polaków pracujących za granicą, którzy dokonują transferów pieniężnych z bliskimi w kraju. Dodatkowym plusem, nie tylko dla biznesu, ale też dla użytkowników ostatecznych, jest to, że czas w jakim środki pojawiają się na karcie jest ekstremalnie krótki – około 30 sekund.

Ciągły rozwój

Mimo wielkich sukcesów i obecności na liście top 100 największych polskich firm w branży płatniczej 2022, Fenige wciąż prze do przodu. Nieustannie dążą do rozwijania nowych metod płatności, a w międzyczasie świętują 10-lecie istnienia firmy oraz rebranding.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies