Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Stereo, marka ukraińskiego Monobanku, pojawiła się na liście instytucji, które mogę oferować Apple Pay w Polsce

Może to sugerować, że premiera usług Stereo w naszym kraju jest już bliska

Start ukraińskiego Monobanku w Polsce, gdzie ma działać pod marką Stereo, opóźnia się, bo pierwotnie przedstawiciele instytucji obiecywali, że nastąpi to jeszcze w I kw. 2023 r. Mamy już połowę III kw. a na stronie internetowej Stereo wciąż widnieje jedynie zaproszenie do wpisania się na listę oczekujących, co ma gwarantować zainteresowanym dostęp do nowych usług w pierwszej kolejności.

Przeczytajcie także: Ukraiński Monobank wchodzi do Polski

Wygląda jednak na to, że prace nad wprowadzeniem oferty Stereo na rynek posuwają się do przodu. Wskazywać na to może nazwa Stereo, która pojawiła się na liście instytucji mogących oferować w Polsce płatności Apple Pay. Wiadomo, że klienci Stereo mają też korzystać z Google Pay, ale na liście instytucji mogących oferować te płatności Stereo na razie nie widzę.

Po raz pierwszy o możliwości wejścia ukraińskiego banku na polski rynek mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w ubiegłym roku. Instytucja zarejestrowała wówczas w Urzędzie Patentowym nazwę Monobank. Więcej informacji na temat planów ukraińskiego podmiotu pojawiło się natomiast w styczniu 2023 r. Wówczas ogłoszono, że pod marką Stereo oferowana będzie aplikacja mobilna do zarządzania rachunkiem i kartą. Tę drugą będzie można dodawać do cyfrowych portfeli. Użytkownicy apki Stereo będą też mogli korzystać z Blika, przelewów natychmiastowych i szeregu innych nowoczesnych usług finansowych.

Przeczytajcie także: KNF zezłościł się na Monobank

Monobank nie ma licencji bankowej w Polsce ani w innym kraju Unii Europejskiej. Aby więc świadczyć usługi nad Wisłą, musi współpracować z innym podmiotem. Będzie nim prawdopodobnie Aion Bank i Vodeno. Obie instytucje świadczą bowiem usługi bankowe w modelu "banking as a service". W tej sytuacji podmiot nielicencjonowany, np. fintech, może oferować rachunki czy lokaty, formalnie zarządzane przez podmiot licencjonowany. Usługi Aiona oferowane w podobny sposób trafią niedługo m.in. do klientów Allegro Pay.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies