Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Płatności odroczone i ratalne od Mokki teraz na platformie Shoper

Z oferty fintechu będą mogli skorzystać klienci ponad 30 tys. sklepów internetowych korzystających z oprogramowania Shoper

Mokka to marka, pod którą działa Revo Technologies. Firma oferuje sklepom online oraz sieciom handlowym płatności odroczone (BNPL), pozwalające ich klientom uregulować należność za zakupy do 30 dni po zamówieniu towaru. Oferuje też możliwość sfinansowania zakupów w systemie ratalnym. Produkty Mokka mogą teraz wprowadzić sklepy internetowe działające na platformie Shoper. Wystarczy, że sprzedawca zainstaluje odpowiednią wtyczkę Mokka, dostępną w Shoper App Store, zarejestruje się w systemie fintechu i zawrze umowę, a następnie aktywuje usługę.

Przeczytajcie także: Visa rozwija swoją innowację do płatności w e-commerce

– To już kolejne narzędzie do obsługi płatności ratalnych i odroczonych w sklepach internetowych dostępne u nas – mówi Łukasz Piechowiak, odpowiedzialny za usługi finansowe w Shoper. Firma w tym roku rozszerzyła ofertę także o inne rozwiązania. Rozpoczęła współpracę z Microsoftem w zakresie produktów reklamowych. Z kolei partnerstwo z eMAG Marketplace ma za zadanie ułatwić klientom spółki sprzedaż międzynarodową. Shoper wraz z firmą Apilo udostępnił też aplikację Opisy AI, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do generowania opisów produktów sprzedawanych w Internecie.

Kilka dni temu Shoper informował także o rozpoczęciu współpracy z fintechem Klarna, o czym pisaliśmy w cashless.pl.

Przeczytajcie także: PayAppka będzie miała nowego operatora

W wielu krajach toczy się dyskusja na temat objęcia branży BNPL znacznie silniejszym nadzorem. Krytycy zwracają uwagę, że taki model finansowania prowadzi do nadmiernego zadłużania konsumentów. W Polsce eksperci SGH i BIK wskazywali, że to po prostu forma kredytowania, która może wpłynąć na historię kredytową konsumenta. Niedawno okazało się - o czy pisaliśmy w cashless.pl - iż brytyjskie ministerstwo skarbu może wycofać się z planów uregulowania rynku płatności odroczonych. Przyjęto te doniesienia z zaskoczeniem, ponieważ urzędnicy od kilku lat przymierzali się do objęcia tego rynku większym nadzorem.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies