Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Visa rozwija swoją innowację do płatności w e-commerce. Visa Mobile od teraz dostępna dla sklepów korzystających z imoje

Imoje to już piąta bramka płatnicza, w której znaleźć można rozwiązanie Visa Mobile

ING, jako właściciel marki imoje, jest kolejnym operatorem bramki płatniczej na polskim rynku, który zaoferował obsługiwanym przez siebie sklepom możliwość akceptacji transakcji Visa Mobile. Rozszerzono więc portfolio usług w ramach imoje, które wcześniej obejmowało szybkie przelewy pay by link, tradycyjne karty płatnicze, Google Pay i Apple Pay oraz płatności odroczone.

Przeczytajcie także: Zmiany w terminali aplikacyjnym od mBanku i ITCARD

Przypomnę, że Visa Mobile to rozwiązanie oparte na usłudze Click to Pay, które wykorzystuje standard EMV Secure Remote Commerce (SRC). Jest on wzorcem dla płatności kartą w internecie. Umożliwia przeprowadzenie transakcji bez potrzeby wpisywania danych takich jak data ważności, kod CVV, imię i nazwisko posiadacza czy numer karty. Płacąc Visa Mobile wystarczy wpisać swój numer telefonu oraz autoryzować płatność w aplikacji mobilnej.

Zaletą płatności Visa Mobile jest także to, że są one chronione procedurą chargeback. Oznacza to, że w przypadku, gdy zakupy zostaną dokonane u nieuczciwego sprzedawcy, gdy przesyłka zgubi się lub zostanie uszkodzona, konsument płacący za pomocą Visa Mobile może odzyskać pieniądze.

Przeczytajcie także: ING wprowadza nowe karty z okolicznościową grafiką

– Za Visa Mobile, stoi tokenizacja. Jest ona podstawą, na której budujemy rozwiązania mogące zmienić przyszłość tego, jak kupujemy i sprzedajemy. Pozwala m.in. ograniczyć liczbę oszustw w handlu internetowym, ale korzyści, które z niej płyną, wykraczają poza bezpieczeństwo. Ta technologia pozwala tworzyć szybsze i bardziej elastyczne metody płatności, co doceniają korzystający z kart Visa, zarówno ci kupujący w sklepach stacjonarnych, jak i w internecie – mówi Adrian Kurowski, dyrektor generalny Visa w Polsce.

Bramka imoje jest piątą, która oferuje płatności Visa Mobile. Wcześniej innowację tę zaimplementowano w rozwiązaniach oferowanych przez: Blue Media (Autopay), Tpay, eCard oraz Przelewy24. Obecnie z technologii Visa Mobile mogą korzystać posiadacze kart wydanych przez ING Bank Śląski, Nest Bank, banki spółdzielcze BPS i SGB, Krakowski Bank Spółdzielczy, Bank Spółdzielczy z Brodnicy oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe. Z informacji przekazywanych przez przedstawicieli Visy wynika, że kolejne instytucje mają pracować nad wdrożeniem Visa Mobile.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies