Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Cinkciarz wprowadza rozwiązanie podobne do prośby o przelew Blika. Usługa dla klientów indywidualnych i firmowych

Usługa "Przyjmij płatność" może posłużyć do wspólnego rozliczenia rachunku, zorganizowania zrzutki na prezent czy zapłaty za drobne usługi

Cinkciarz wprowadza usługę "Przyjmij płatność". Dzięki niej klienci indywidualni i firmowi mogą wysyłać innym osobom linki do płatności. Rozwiązanie może się przydać przy rozliczaniu się z bliskimi, ale też do regulowania należności za drobne usługi.

Przeczytajcie także: Erli uruchamia aplikację mobilną

Klient Cinkciarza generuje link do płatności w aplikacji mobilnej lub w panelu na stronie internetowej. Link taki może wysłać do dowolnej liczby osób za pomocą e-maila, SMS-a czy komunikatora. Prowadzi on bezpośrednio realizacji płatności, a osoba, która go otrzyma, nie musi być klientem fintechu. Płacący wybiera metodę (do dyspozycji m.in. szybkie przelewy, Blik, płatności kartowe, Apple Pay, Google Pay czy iDEAL) oraz walutę (spośród 27 dostępnych), w której chce uregulować należność. Osoba generująca link otrzyma zaś środki w takiej walucie, w jakiej oczekiwała.

Domyślnie wygenerowany link jest ważny przez 2 tygodnie. Można go jednak dowolnie przedłużać. W najbliższych planach Cinkciarz ma wprowadzić możliwość definiowania czasu ważności linka.

Przeczytajcie także: Barbiemania zagrożeniem dla portfela

W zamyśle twórców "Przyjmij płatność" może służyć w wielu codziennych sprawach, np. w momencie rozliczenia rachunku przez grupę znajomych w restauracji, wspólnych zakupów, zrzutki na prezent, ale też przyjmowania płatności za korepetycje, sprzedawany towar na bazarku czy usługę hydrauliczną. Podobne rozwiązanie, nazywane prośbą o przelew, oferuje też Blik.

Możliwość generowania i wysyłania linktów do płatności oferuje co najmniej kilka instytucji na polskim rynku. Usługa tego typu jest popularna m.in. w branży hotelarskiej, gdzie za pomocą linków płaci się za rezerwację pokoju. Przy korzystaniu z tego typu rozwiązań trzeba zachować czujność i zawsze upewniać się, czy link otrzymujemy z zaufanego źródła i czy pochodzi on rzeczywiście od osoby, z którą chcemy się rozliczyć. Po linki prowadzące do płatności chętnie w swoich działaniach sięgają bowiem też przestępcy, a większość specjalistów od bezpieczeństwa przestrzega przezd zlecaniem płatności na stronach otwartych z linków. W przypadku wspomnianego Blika cała operacja odbywa się w aplikacji bankowej. Ryzyko fraudu jest więc niższe.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies