Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Terminal aplikacyjny Apple zwiększa zasięg w Europie. Rozwiązanie oferuje już Viva Wallet

Na razie usługa Tap to pay w Europie dostępna jest tylko w Wielkiej Brytanii, ale wkrótce może się to zmienić

Wywodzący się z Grecji fintech Viva Wallet ogłosił, że oferuje już usługę Tap to pay od Apple klientom w Wielkiej Brytanii. Aby z niej skorzystać, wystarczy z marketu App Store pobrać aplikację Viva Terminal App i zainstalować ją na iPhonie XS (lub nowszym). W ciągu kilku kolejnych minut można będzie zamienić to urządzenie w terminal płatniczy – bez konieczności stosowania dodatkowego sprzętu.

Przeczytajcie także: ING: złodzieje podszywają się pod dzieci i proszą o przelew

Jeszcze w pierwszej połowie lipca mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że Apple wkracza z usługą Tap to pay do Europy. Pierwszymi partnerami Apple’a na Wyspach były Revolut i NatWest, ale zapowiedziano, że wkrótce dołączą do nich Adyen, Dojo, myPOS, Stripe, SumUp, Worldline, Zettle rozwijane przez PayPal i właśnie Viva Wallet.

Z rozwiązania Tap to pay korzystać mogą nie tylko sprzedawcy, ale też usługodawcy. Co istotne, rozwiązanie pozwala płacić różnymi metodami – nie tylko urządzeniami Apple, ale też kartami czy cyfrowymi portfelami, w tym Portfelem Google. Wystarczy zbliżyć np. smartfon lub smartwatch do iPhone’a sprzedawcy, na którym widnieje należność.

Przeczytajcie także: ZEN oferuje już darmowe przelewy do Ukrainy

Pojawienie się usługi Tap to pay w Polsce to kwestia czasu, jak udało się dowiedzieć serwisowi cashless.pl. Na razie jednak trudno określić, kiedy mogłoby do tego dojść. Warto jednak przypomnieć, że Viva Wallet działa już w naszym kraju. Sam terminal aplikacyjny od Apple to dość świeży produkt – w USA narzędzie zadebiutowało w ubiegłym roku i dopiero niedawno zaczęto je wdrażać na innych rynkach, w tym m.in. na Tajwanie i w Australii.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies