Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawostka od Pekao. Bank z Żubrem w logo przeprowadził się do centrali przy ul. Żubra 1

To rzadka sytuacja, gdy biuro instytucji mieści się przy ulicy nawiązującej do danej marki, choć Pekao nie jest pierwszą firmą w Polsce, której taki zabieg się udał

Jeden z czytelników cashless.pl zwrócił uwagę na fakt, że od niedawna ulica, przy której mieści się nowa centrala Pekao, nosi nazwę Żubra. Tymczasem w logo banku znajduje się charakterystyczna postać żubra. To oczywiście nie jest zbieg okoliczności. Sytuację wyjaśnia serwisowi cashless.pl Paweł Jurek, rzecznik prasowy Pekao.

Przeczytajcie także: Pekao nawiązał współpracę z programem Miles & More

– Centrala banku przeniosła się w maju do nowej siedziby Pekao Tower w kompleksie Forest przy ul. Burakowskiej w Warszawie, blisko ronda Zgrupowania AK Radosław. Z boku wzniesionego budynku powstała uliczka odchodząca od ul. Burakowskiej. Rada Miasta Stołecznego Warszawy podjęła decyzję o nadaniu jej nazwy "Żubra", natomiast Biuro Geodezji i Katastru Urzędu Miasta, na wniosek Pekao, przypisało siedzibie banku numer "1". Dzięki temu obecny adres centrali Banku Pekao to ul. Żubra 1. Przy czym rejestrowy adres siedziby to nadal ul. Grzybowska 53/57 – mówi Paweł Jurek.

Przedstawiciel Pekao dodaje, że nazwa ulicy przy głównej siedzibie, odnosząca się do logo banku, to symboliczna, dodatkowa identyfikacja z okolicą. – Poza tym, kompleks budynków biurowych, w którym znajdzie się nowa centrala Pekao, nosi nazwę Forest, co daje skojarzenie z puszczą i jej mieszkańcami. Nadanie warszawskiej ulicy imienia żubra jest tym samym uhonorowaniem tego wspaniałego zwierzęcia, który jest królem puszcz i jest jednoznacznie kojarzony z Polską – mówi rzecznik Pekao.

Przeczytajcie także: Millennium potwierdził wdrożenie Google Pay dla wszystkich klientów

Sytuacja, gdy siedziba firmy mieści się przy ulicy nawiązującej nazwą do marki, jest dość rzadka, ale kilka przykładów można znaleźć. Taki zabieg marketingowy w przeszłości udał się np. firmie ubezpieczeniowej Hestia, której centrala znajduje się w Sopocie przy ul. Hestii 1. W Zabrzu znajduje się ul. Elzab, przy której oczywiście nieprzypadkowo, znajduje się biuro producenta kas fiskalnych Elzab. Z kolei w Szczecinie jeden z salonów samochodowych Citroen mieści się w budynku przy ul. Citroena, a w Warszawie przy ul. Daimlera znajdziecie salon Mercedesa.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies