Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayU na sprzedaż. Na krótkiej liście podmiotów zainteresowanych przejęciem mają być Nuvei i Rapyd

Pierwotnie firm zainteresowanych przejęciem PayU miało być ponad 50

Jak doniosła izraelska gazeta Calcalist, pojawiły się pierwsze nazwy podmiotów znajdujących się na krótkiej liście zainteresowanych przejęciem PayU. Pisze o tym serwis Finextra. Gazeta wymieniła dwóch potencjalnych inwestorów, którzy mieli złożyć właścicielowi PayU, firmie Prosus (holenderski fundusz, należący do południowoafrykańskiego koncernu Naspers) konkretne oferty finansowe.

Przeczytajcie także: PayU zostało wystawione na sprzedaż

Pierwszym z tych podmiotów ma być kanadyjska firma z branży płatniczej z siedzibą w Montrealu – Nuvei. Spółka jest notowana na giełdzie w Toronto oraz na Nasdaq. Oferuje wiele usług, w tym wydawanie kart czy akceptacja płatności internetowych.

Natomiast drugi z potencjalnych inwestorów PayU to izraelski jednorożec (młoda firma o wycenie przekraczającej miliard dolarów) Rapyd, który w ostatnim czasie przeprowadził już kilka akwizycji. Wśród podmiotów, które przejął, została wymieniona m.in. islandzka firma płatnicza Valitor.

Przeczytajcie także: Nowe partnerstwo ZEN i Vodeno

Z kolei z nieoficjalnych i niepotwierdzonych informacji uzyskanych przez cashless.pl wynika, że na krótkiej liście zainteresowanych przejęciem PayU ma być także potentat rynku e-commerce – Amazon.

O tym, że PayU ma być sprzedane na polskim rynku mówi się od dłuższego czasu. W serwisie cashless.pl mogliście przeczytać o tym ostatnio dwa tygodnie temu po publikacji w Pulsie Biznesu. Więcej na ten temat w tekście PayU idzie na sprzedaż. Zainteresowanych zakupem miało być aż 58 potencjalnych nabywców. Naspers chce sprzedać większość biznesu PayU, z wyjątkiem tego w Turcji i Indiach. Wartość transakcji ma oscylować wokół 1 mld zł.

Fot. Wikipedia/EEIM, CCA 3.0

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies