Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aion Bank i Vodeno partnerami ZEN. Firmy zaoferują klientom polskie numery IBAN

Strony zapowiadają też rozszerzenie współpracy i zaoferowanie nowych usług

Fintech ZEN poinformował o nawiązaniu współpracy z Aion Bankiem oraz Vodeno. Dotyczy ona m.in. zaoferowania polskim klientom lokalnych numerów IBAN. Ma to uprościć proces płatności i przelewania środków.

Przeczytajcie także: Systemy IT Olsztyna zaatakowane przez hakerów

Nowi partnerzy zamierzają zaoferować klientom także inne usługi, w tym przelewy i zwroty za pomocą systemu Elixir. ZEN chce też wykorzystać oferowane przez Aion Bank i Vodeno usługi Bank-as-a-Service (BaaS). Firma ma również w planach umożliwienie otwierania kont klientom indywidualnym i korporacyjnym w Belgii, Niemczech i Szwecji. Taka opcja powinna się pojawić w ciągu najbliższego roku.

Na początku ubiegłego roku mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl, że klienci ZEN nagle dowiadywali się o zmianach numerów swoich rachunków płatniczych w złotych. Stało się tak, ponieważ partner spółki, Alior Bank, nieoczekiwanie zrezygnował ze współpracy z fintechem. Instytucja nie wytłumaczyła tej decyzji, zasłaniając się tajemnicą bankową.

Przeczytajcie także: Allegro rozwija swoją aplikację o czytnik cen

Z kolei w połowie czerwca ZEN informował o nawiązaniu współpracy z Visą i wdrożeniu płatności transgranicznych w ramach rozwiązania Visa Direct Push Payments. Podmiot zapewniał wówczas, że jego klienci będą mogli korzystać z tego narzędzia już wkrótce. Wcześniej fintech ogłosił rozszerzenie grona partnerów o największy bank Ukrainy – PrivatBank.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies