Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Problemy mPay w Krakowie. Miasto zawiesiło możliwość kupowania biletów przez tę apkę przez opóźnienia w płatnościach

Władze spółki deklarują, że problem został rozwiązany i pasażerowie komunikacji w stolicy Małopolski wkrótce znów będą mogli korzystać z apki mPay

Krakowski samorząd poinformował, że od 1 czerwca zawiesił możliwość korzystania z aplikacji mPay do zakupu biletów na komunikację miejską. Nazwy mPay nie ma już także na liście dostępnych metod płatności za przejazdy autobusami czy tramwajami w stolicy Małopolski. Przyczyną nagłej decyzji miała być, jak to określono w komunikacie, nagminna sytuacja nieterminowego regulowania wpłat ze strony mPay do Gminy Miejskiej Kraków.

Przeczytajcie także: ING podnosi ceny

Jednocześnie podano, że w dalszym ciągu do zakupu krótkoterminowych biletów pasażerowie mają do dyspozycji aplikacje mobilne: iMKA, moBiLET, SkyCash, jakdojade lub zbiletem.pl.

Natomiast użycie w komunikacie przez władze Krakowa sformułowania "zawieszenie sprzedaży" oznaczać może, że mPay ma szansę na powrót do obsługi pasażerów krakowskiej komunikacji po uiszczeniu należności, co ma nastąpić jeszcze dzisiaj.

Przeczytajcie także: mPay zmienia swoją aplikację

W rozmowie z serwisem cashless.pl prezes mPay Andrzej Basiak przyznał, że w wyniku niedopatrzenia pojawił się błąd w rozliczeniach z Krakowem, ale że został już naprawiony. Nowa umowa została przygotowana i wkrótce możliwość kupowania biletów w stolicy Małopolski za pośrednictwem aplikacji mPay zostanie przywrócona. Informację tę potwierdziło biuro prasowe Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie. – Tak, umowa z nowymi wypracowanymi wspólnie zapisami jest w trakcie podpisu u dyrekcji – podał Sebastian Kowal z zespołu ds. public relations w ZTP.

AKTUALIZACJA

W piątek po południu Kraków przywrócił możliwość korzystania z aplikacji mPay do płatności za bilety komunikacji miejskiej.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies