Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING podnosi ceny. Wzrosną opłaty za bankomaty, karty oraz usługi maklerskie

Nowe cenniki ING wejdą w życie w sierpniu bieżącego roku

ING Bank Śląski poinformował o zmianach, jakie w najbliższym czasie wprowadzi do swojego cennika. Niestety, nie są one korzystne dla klientów, bo oznaczają podwyżki lub wprowadzenie nowych opłat. Posiadaczy kont osobistych dotkną one 29 sierpnia. Natomiast w przypadku osób korzystających z usług maklerskich ING nowy cennik wejdzie w życie już 1 sierpnia bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Nie tylko ING zmaga się z wyciekiem danych kartowych

A jeśli chodzi o konkretne zmiany, to powinni się z nimi zapoznać przede wszystkim użytkownicy konta Mobi, którzy ukończyli 26 lat, oraz posiadacze rachunku Direct. Od 29 sierpnia wypłata gotówki z bankomatu obcego kartą Visa zbliżeniowa w Polsce oraz w euro w krajach SEPA wydaną do tych kont, podrożeje dwukrotnie, z 5 na 10 zł. Również dwukrotnie z 2,5 na 5 zł podrożeje wypłata gotówki Blikiem. Zniknie też pierwsza bezpłatna wypłata kartą w miesiącu (Blikiem wciąż będzie można raz w miesiącu wypłacić gotówkę bezpłatnie z bankomatu obcego).

Bank jednocześnie przypomniał, że wszystkie bankomaty z logo Planet Cash, działające w Polsce, traktowane są jako bankomaty własne ING.

Drożeje jednak przyjemność korzystania z karty Visa zbliżeniowa z 7 na 10 zł miesięcznie. Wciąż będzie można jednak uniknąć opłaty wykazując się odpowiednią aktywnością w korzystaniu z niej, czyli wykonując transakcje gotówkowe na min. 300 zł miesięcznie dla posiadaczy konta Direct, konta Mobi powyżej 26 lat oraz konta Komfort oraz min. 200 zł, dla konta Direct jeśli ma się 18-26 lat.

Przeczytajcie także: ING zmienia limity przelewów internetowych

Wzrośnie także z 3 proc. do 5 proc. opłata za podjęcie gotówki za granicą w walucie innej niż euro kartą Visa zbliżeniowa. Z 15 zł do 25 zł podrożeje opłata za aktywowanie pakietu wypłat gotówki tą kartą. Podwyżki dotkną też użytkownik kart Mastercard EUR. Samo korzystanie z karty podrożeje z 1,5 zł na 4,5 zł. Natomiast transakcje w bankomatach obcych w kraju i za granicą podrożeją z 3 proc. do 5 proc. kwoty transakcji.

Z kolei osoby korzystające z usług Biura Maklerskiego ING od 1 sierpnia bieżącego roku zapłacą wyższe prowizje od transakcji. I tak w koncie elastycznym prowizja wzrośnie z 0,3 proc. do 0,37 proc. a w koncie aktywnym – z 0,25 proc. do 0,3 proc. Prowizja minimalna wzrośnie z 5 do 6 zł a opłata za konto aktywne – z 15 do 25 zł. Bank zapowiedział też kilka innych zmian w cenniku usług maklerskich.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies