Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
ING zmienia limity przelewów. Bank chce w ten sposób poprawić bezpieczeństwo

Przeprowadzona zmiana nie ma związku z wyciekiem danych klientów sprzed kilku dni

ING poinformował swoich klientów o zmianach limitów przelewów. Łączny dzienny limit przelewów w aplikacji Moje ING i w serwisie internetowym wynosi teraz 10 tys. zł. Aby przelać więcej środków, należy zmienić limit w Ustawieniach. Bank Śląski zaleca jednak, by po przelaniu pieniędzy przywrócić niższą wartość – instytucja nie pobiera za to opłat, a można w ten sposób podnieść bezpieczeństwo swoich środków.

Przeczytajcie także: VeloBank oferuje elastyczne lokaty

Z komunikatu przesłanego przez ING można się też dowiedzieć, że obniżono maksymalne limity dzienne dla przelewów online. W aplikacji można zlecać przelewy do 50 tys. zł, natomiast w serwisie internetowym do 200 tys. zł. Także i w tych przypadkach możliwa jest zmiana limitów, bank wyjaśnia na swojej stronie, jak to zrobić. Warto też pamiętać, że do wspomnianych limitów nie są zaliczane przelewy między kontami klienta, a także te na rachunki ZUS i US.

Działania ING nie są związane z incydentem, o którym mogliście przeczytać w serwisie cashless.pl w weekend – decyzje w tej sprawie podjęto jeszcze przed wyciekiem danych. Przypomnę, że bank zablokował karty niektórych klientów, a stało się tak po ostrzeżeniu ze strony Visy. Za wyciek danych odpowiadał "zewnętrzny serwis internetowy" i chociaż jego skala nie była ponoć duża, to sprawa wciąż jest monitorowana.

Przeczytajcie także: Payskin z nową metodą płatności

Pozostając w temacie bezpieczeństwa, warto dodać, że serwis zaufanatrzeciastrona.pl poinformował o wycieku kilku milionów loginów i haseł z Polski. Dotyczą one serwisów pocztowych i społecznościowych, sklepów, ale też banków. Potężna baza danych pojawiła się na polskojęzycznym forum w sieci Tor. Serwis spekuluje, że przynajmniej część danych jest bardzo aktualna, a liczba osób dotkniętych incydentem przekracza 100 tys.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies