Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w mPay. Pojawi się m.in. możliwość zasilania rachunku za pomocą Apple Pay i Google Pay

Z kolei w niedawnej aktualizacji apki wprowadzono m.in. nowe metody płatności za ubezpieczenia, nową odsłonę walletów oraz abonamenty parkingowe

Operator aplikacji mPay przygotował sporo zmian dla użytkowników. Część z nich została już wdrożona podczas niedawnej aktualizacji apki, a wprowadzenie kolejnych zapowiedziano w wiadomości przesłanej do klientów.

Jeśli chodzi o nowości już wprowadzone, to w najnowszej wersji apki dodano nowe metody płatności za ubezpieczenia – teraz można uregulować należność Blikiem, a także szybkim przelewem. Wraz z aktualizacją pojawiła się również nowa odsłona walletów – teraz korzystanie z cyfrowego portfela mPay Wallet (usługi bazującej na MasterPass od Mastercarda, służącej do przechowywania danych kart płatniczych i usprawniającej płatności internetowe) ma być bardziej intuicyjne. Wprowadzono również nowe abonamenty parkingowe – o szczegóły tej zmiany zapytałam biuro prasowe mPay, kiedy dostanę odpowiedź, zaktualizuję ten tekst.

Przeczytajcie także: Cashless Fintech Evening już wkrótce

Zapowiedziano też dodanie Apple Pay i Google Pay jako metod zasilania rachunku mPay oraz płatności podczas zakupu niektórych produktów w aplikacji. Opcja ta ma być dostępna już niebawem.

Jak wynika z aktualizacji cennika, która ma wejść w życie 1 czerwca, zasilenie rachunku za pomocą Google Pay lub Apple Pay będzie obciążone prowizją w wysokości 3,5 proc. Przy okazji warto zwrócić uwagę, że ten sam próg prowizji będzie obowiązywał przy zasileniach z wykorzystaniem usługi inicjowania płatności (PIS), które to jeszcze według poprzedniego cennika były obarczone opłatą na poziomie 2 proc. kwoty zasilenia. W konsekwencji wszystkim metodom zasilenia innym niż tradycyjny przelew (który pozostaje bezpłatny) towarzyszyć będzie ujednolicona prowizja: 3,5 proc.

Analogiczną zmianę wprowadzono w tabeli opłat i prowizji dla użytkowników kont w wersji premium. Tradycyjny przelew pozostaje bezpłatny, zaś inne formy zasilenia obciążane są ujednoliconą prowizją w wysokości 1,75 proc. – również w przypadku nowo dodanej opcji Apple Pay i Google Pay oraz w przypadku wcześniej łagodniej traktowanych zasileń PIS (wzrost z 1,5 proc. do 1,75 proc.).

Przeczytajcie także: Kwartalna wartość transakcji Blik to już ponad 50 mld zł

W informacji przesłanej do użytkowników aplikacji mPay pisze także o likwidacji rachunków kartowych. Od 1 lipca mPay nie będzie otwierał nowych, a prowadzone przed tym terminem rachunki zostaną zamknięte 1 września. Spółka zapewnia, że zmiana ta nie spowoduje negatywnych konsekwencji dla klientów, wszystkie funkcje rachunków kartowych mają być dostępne w ramach rachunku mPay.

W nowym regulaminie pojawiły się też zapisy dotyczące dodatkowych środków bezpieczeństwa. W tym możliwość czasowej blokady konta mPay w przypadku zidentyfikowania podejrzanych transakcji, możliwość odmowy realizacji przy podejrzeniu próby przeprowadzenia transakcji oszukańczej, a także wypowiedzenia umowy w przypadku braku aktywności użytkownika przez okres co najmniej 48 miesięcy.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies