Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kolejne wdrożenie trwałego nośnika KIR-u. Tym razem w GSU Stowarzyszeniu Ubezpieczonych

Trwały nośnik to rozwiązanie oparte na technologii blockchain oraz macierzy WORM, które umożliwia firmom przekazywanie dokumentów w wersji elektronicznej z gwarancją ich niezmienności i nieusuwalności w czasie

KIR poinformował o kolejnym wdrożeniu swojego trwałego nośnika. Z rozwiązania skorzystają klienci GSU Stowarzyszenia Ubezpieczonych, a ma ono usprawnić proces przekazywania dokumentów. – Wdrożenie usługi trwały nośnik od KIR jest krokiem milowym w naszej organizacji, a zarazem idealnym prezentem z okazji jubileuszu 20-lecia działalności Stowarzyszenia. Dzięki tej innowacji mogliśmy zastąpić płyty CD, za pomocą których do tej pory dostarczaliśmy niezbędną dokumentację – mówi Bogusław Kołodziej, członek zarządu GSU.

Przeczytajcie także: Klienci LeaseLink potwierdzą tożsamość za pomocą mojeID

Trwały nośnik to rozwiązanie oparte na technologii blockchain oraz macierzy WORM (Write Once, Read Many), które umożliwia firmom przekazywanie dokumentów w wersji elektronicznej z gwarancją ich niezmienności i nieusuwalności w czasie. W ten sposób GSU może przekazywać swoim klientom dokumenty potwierdzające członkostwo oraz wszelkie inne dokumenty ubezpieczeniowe. Jak podkreślono w komunikacie, rozwiązanie nie tylko ułatwia komunikację i optymalizuje procesy firmowe, ale także ogranicza koszty wynikające ze standardowej korespondencji papierowej.

Przeczytajcie także: Trwały nośnik w bankach spółdzielczych BPS

Autentyczność i integralność dokumentów można w każdym momencie bez logowania sprawdzić na stronach internetowych zarówno Stowarzyszenia, jak i KIR, wykorzystując to tego specjalny identyfikator (hash).

GSU Stowarzyszenie Ubezpieczonych to podmiot rynku ubezpieczeniowego, którego głównym celem jest informowanie o korzyściach wynikających z ubezpieczeń oraz o prawach i obowiązkach osób z nich korzystających. Organizacja GSU zajmuje się także dystrybucją ubezpieczeń i wdraża rozwiązania technologiczne, które usprawniają obsługę polis.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies