Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Trwały nośnik w bankach spółdzielczych BPS. Wdrożyły platformę HcPublikator

Projekt zrealizowały Hitachi Europe, Basement oraz Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych

Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej oraz Bank Spółdzielczy w Suchedniowie to kolejne instytucje BPS, które wdrożyły platformę HcPublikator spełniającą wymogi trwałego nośnika. Projekt zrealizowano dzięki współpracy Hitachi Europe, Basement oraz Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych.

Przeczytajcie także: Bilety z Koleo można dodawać do Portfela Google

Trwały nośnik to cyfrowa metoda przekazywania klientom istotnych dokumentów, do których należą umowy i aneksy do nich, cenniki usług czy regulaminy. Zgodnie z wytycznymi regulatora, trwały nośnik ma zapewniać dostęp do informacji także po rozwiązaniu umowy łączącej klienta z bankiem oraz uniemożliwiać jednostronne wprowadzanie zmian w przekazanych klientowi dokumentach. Usługa umożliwia bankom m.in. obniżenie kosztów komunikacji.

W tym przypadku wykorzystano rozwiązanie oparte na technologii macierzy WORM, którą stosują także inni gracze z rodzimego sektora bankowego. Narzędzie to rozwijają podmioty z grupy Hitachi. Natomiast firma Basement dostarcza aplikacje umożliwiające komunikację między klientami i instytucjami. Rozwiązanie może być w przyszłości użyte do cyfryzacji innych obszarów działalności banku, np. obsługi klienta.

Przeczytajcie także: PayTel przejmuje grupę Kar-Tel

Centrum Rozwoju Usług Zrzeszeniowych to spółka powstała przeszło dekadę temu, by zapewnić obsługę informatyczną Zrzeszeniu BPS i Grupy BPS. Od 2018 roku banki spółdzielcze są jej współwłaścicielami. Podmiot deklaruje, że korzystanie z jego rozwiązań oznacza nie tylko ułatwienia we wdrażaniu nowych usług, ale też bardziej przystępne ceny – instytucje nie muszą ponosić nakładów na własną infrastrukturę IT.

KATEGORIA
CIEKAWOSTKI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies